×
پنج‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۲۰:۳۷

چقدر مشاوره پیش از ازدواج می‌تواند برای زوجین مفید باشد؟

چقدر مشاوره پیش از ازدواج می‌تواند برای زوجین مفید باشد؟ دکترای تخصصی روانشناسی عمومی در خراسان‌‌جنوبی با تاکید بر ضرورت مشاوره پیش از ازدواج، گفت: پیشنهاد می‌شود زوجینی که قصد ازدواج دارند، قبل از ازدواج با یک مشاور مشورت گرفته تا بتوانند با دید وسیع‌تر و با آگاهی بیشتر وارد این بعد از زندگی شوند.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از میگنا، دکتر علیرضا هریوندی- روانشناسی، در کارگاه آموزشی «ناگفته‌های زندگی مشترک» که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان و موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی برگزار شده بود، اظهار کرد: باید قبل از ازدواج رفتارهای آسیب‌زا را شناسایی و سپس برای ازدواج اقدام کرد.
وی با بیان اینکه خط قرمزهای ازدواج، مباحث مربوط به اختلالات شخصیتی است، افزود: باید این اختلالات را شناخت و سپس اقدام به ازدواج کرد.این روانشناس و مشاور خانواده بیان کرد: افرادی که رفتارهای آسیب‌زا دارند، افرادی هستند که معمولا اعتیاد دارند و این امر خطر بزرگی برای زندگی است. اگر پس از ازدواج این اتفاق افتاد، باید برای درمان به همسر کمک کرد و از فرزنددار شدن جلوگیری کرد.
وی با بیان اینکه افراد باید بدانند چه فرآیندهای رفتاری در این مواقع باید داشته باشند، تصریح کرد: یک مورد دیگر ازدواج در قالب‌های کودک صفتی است و این به این معنا است که فردی که هنوز به بلوغ فردی و اجتماعی نرسیده است، اقدام به ازدواج کند.این دکترای تخصصی روانشناسی عمومی با اشاره به اینکه این فرد حتی پس از ازدواج نیز باید از طریق خانواده تامین مالی شود و این امر مستقل شدن او را با مشکل مواجه می‌سازد، اظهار کرد: تامین مالی زوجین توسط خانواده زمینه دخالت در زندگی مشترک آنان و ایجاد مشکلات بعدی را پدید می‌آورد.
هریوندی داشتن شغل مناسب و درآمد را از شرایط پیش از ازدواج دانست و افزود: گاهی افراد دقیقا ویژگی‌های مثبت پدر و مادر را در زندگی خود پیاده می‌کنندکه این امر باعث مشکلات در زندگی آنان می‌شود.وی بیان کرد: بعضی از ازدواج به دنبال شریک اقتصادی هستند، بعضی آن را راهی برای کمال می‌دانند و گروهی تنها به زیبایی.
.....

کد خبر : 202536  |  بهداشت نیوز

آخرین خبرهای علمي

ورود اپل به ماراتن خودروهای خودران
شبکه ایران
.
.
اپل مذاکراتی را با حداقل چهار شرکت به عنوان تامین کنندگان سنسورهای هوشمند مورد نیاز برای نسل بعدی خودروهای خودران آغاز کرده است.به نظر می رسد اپل به دنبال واحدهای کوچکتر، ارزان تر ...
هوش مصنوعی مذکر و سفیدپوست است
شبکه ایران
.
.
 محققان موسسه AI Now می گویند صنعت هوش مصنوعی با یک بحران تنوع جنسیت و نژاد گسترده مواجه شده است.بر اساس این گزارش زنان و افراد رنگین پوست حضوری بسیار کمرنگ در حوزه هوش مصنوعی...
حمل بسته های پستی در مواقع بحران با پهپاد
شبکه ایران
.
.
با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح استفاده از پهپاد برای حمل بسته‌های پستی در موقعیت‌های اضطراری و بحرانی در کشور اظهار داشت: این طرح برای حمل بسته‌های سبک ...