×
شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
۹ ۱۳۹۸/۱/۲۶ ۰۴:۱۴

«پت بوتیگیگ» رسما نامزد انتخابات 2020 آمریکا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از ان بی سی نیوز، پت بوتیگیگ 37 ساله و شهردار شهر کوچک ساوت بند در ایالت ایندیانا رسما نامزدی خود را برای رقابتهای انتخاباتی درون حزب دموکراتها اعلام کرد.  اگر وی در انتخابات 2020 پیروز شود جوانترین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحده خواهد بود.
  وی در سخنرانی اعلام نامزدی خود به طرفدارانش وعده داد که تغییرات جدیدی را برای آمریکا ایجاد کند.  بوتیگیگ همچنین از سیستم انتخاباتی انتقاد کرد و گفت: ما نمی‌توانیم بگوییم این سیستم دموکراسی حداکثری است چرا که تنها در طول عمر من، دوبار شاهد بوده‌ام که الکترال کالج رای و نظر مردم آمریکا را کنار زده است.
باید اجازه دهیم که رئیس جمهور با شمارش همه آرا انتخاب شود و زن یا مردی رئیس جمهور شود که بیشترین رای کسب کرده است. بوتیگیگ که به تازگی تصمیم خود را برای نامزدی در انتخابات درون حزبی آمریکا اعلام کرده است طی مدت کم به دلیل سخنرانیهای خود توانسته نظر افکار عمومی این کشور را به خود جلب کند. انتهای پیام/م .
..

کد خبر : 273143  |  خبرگزاری فارس

آخرین خبرهای بين‌الملل

خواسته مردم سودان؛ گرفتن قدرت از «شورای نظامی»
شبستان
.
.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الجزیره،  تظاهرکنندگان سودان در خارطوم تحصن خود را در برابر مقر فرماندهی نیروهای مسلح  ادامه می دهند و از شورای نظامی انتقال خواستند تا...
ترامپ: هر آنچه که روسها در انتخابات ۲۰۱۶ انجام دادند در زمان ریاست جمهوری اوباما اتفاق افتاد
آفتاب نیوز
.
.
آفتاب‌‌نیوز : دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در توییتی گزارش رابرت مولر را با لفظ گزارش "مولر دیوانه” که توسط "نفرت‌پراکنان” نوشته شده و "مملو از اظهارات ساختگی و کاملا نادرست ...