×
جمعه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
۵ ۱۳۹۸/۱/۲۶ ۱۳:۳۶

جراحی تومور به کمک دستیار روباتیک

این روبات در جراحی تومورهای کلیه و رحم مشارکت داشته و با بزرگنمایی تومورها میزان خونریزی را کاهش می دهد. این روبات دستیار، کاملا تحت کنترل جراح بوده و با دقت و ظرافت تومورهای موجود در بدن را تجزیه و تحلیل کرده و جراحی می کند.این سیستم دارای سیستم بزرگنمایی بسیار پیشرفته ای است که تومورهای داخلی را تا هزاران برابر بزرگ کرده و به پزشکان نمایش می دهد.
این سیستم همچنین میزان برش در سطح تومورها را کاهش داده و از افزایش خونریزی جلوگیری می کند.این سیستم روباتیک در حال حاضر در بخش های کلیه و زنان تعبیه شده است تا جراحان به کمک ان اقدامات لازم برای سلامتی بیماران را انجام دهند. یکی از پزشکان متخصص در این مرکز درمانی نسبت به ورود این سیستم روباتیک به این مرکز ابراز خوشحالی کرده و گفت: از این پس به کمک این سیستم روباتیک جراحی های داخلی  با دقت و کارامدی بیشتری انجام خواهد شد.
گفتنی است در حال حاضر دانشمندان تلاش دارند یک قدم فرار رفته و روبات جراحی را بسازند که بدون مداخله جراح انسانی، در اتاق عمل حضور داشته و با شکاف بدن بیمار تومور را شناسایی کرده و خارج کند. این ایده اگر چه در عصر حاضر کمی بلند پروازانه به نظر می آید اما بسیاری از محققان پیش بینی کردند در آینده ای نزدیک روباتهای جراح جایگزین جراحان انسانی شوند.
اما تا فراهم شدن شرایط برای عملی شدن این رویا، جراحان انسانی همیشه در اتاق عمل حضور داشته و روبات ها تنها ابزاری مفید برای افزایش دقت و بهره وری روش های موجود جراحی خواهند بود.  .
.....

کد خبر : 276572  |  شبکه ایران

اخبار مرتبط

آخرین خبرهای علمي

جمع‌بندی روز: پنج شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
دیجیاتو
.
.
روزی نیست که در دنیای دانش و تکنولوژی اتفاق تازه ای رخ ندهد و ما نیز در دیجیاتو همواره در تلاش و تکاپو هستیم تا تمامی جزئیات این دست از رویدادها را به سمع و نظر شما برسانیم. در طی ...
دولت مالی استعفا کرد
العالم فارسی
.
.
العالم-آفریقااستعفای «سومیلو بوبی مایگا»، نخست‌وزیر مالی و اعضای دولت او چند هفته بعد از کشته شدن ده‌ها نفر در حمله‌ای با انگیزه&zwnj...