×
پنج‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
۳ ۱۳۹۸/۱/۲۶ ۲۰:۱۰

چند ساعت ورزش کردن باعث شادی می‌شود؟

چند ساعت ورزش کردن باعث شادی می‌شود؟ مطالعات جدید نشان داده است که ورزش کردن می‌تواند باعث افزایش شادی شود. به گزارش بهداشت نیوز: محققان دانشگاه میشیگان به این نتیجه رسیده‌اند که ورزش کردن روحیه را بهبود می‌بخشد و باعث شاد شدن می‌شود.
اما برای بسیاری افراد این سوال وجود دارد که چقدر ورزش کردن حس شادی ایجاد می‌کند؟ بررسی‌ها نشان داده است که حتی 10 دقیقه ورزش کردن در طول هفته تفاوت زیادی در روحیه افراد ایجاد می‌کند.افرادی که در طول هفته 30 تا 150 دقیقه ورزش می‌کنند به اندازه افرادی که بیشتر از این فعال هستند احساس شادی می‌کنند.
افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر از ورزش کردن بهره روحی می‌برند.هیچ ورزش خاصی برای شادتر شدن از سوی متخصصان معرفی نشده است.فعالیت‌های ورزشی همچون ایروبیک، حرکات کششی، ورزش‌های تعادلی و... مفید هستند.نتایج این تحقیقات در مجله مطالعات شادی منتشر شده است.مدیر ا ین تحقیقات می‌گوید: افراد زمانی که ناراحت هستند گرایش کمتری به ورزش کردن دارند و افرادی که رضایت بیشتری از زندگی دارند بیشتر ورزش می‌کنند.
. ورزش‌های گروهی به دلیل افزایش روابط اجتماعی افراد بیشتر در شاد شدن آن‌ها تاثیرگذارند. تاثیرگذاری ورزش بر میزان شادی درست بعد از ورزش بیشتر است ولی تا سال‌ها بعد در روحیه اثر دارد.ورزش کردن یک ساعت در هفته باعث جلوگیری از افسردگی می‌شود.ایسنا..

کد خبر : 278283  |  بهداشت نیوز

آخرین خبرهای علمي

ریزنقش و طویل؛ رونمایی از مرسدس AMG A35 و ب ام و سری 3 LWB مخصوص بازار چین
دیجیاتو
.
.
چند سالی است که چین بزرگ ترین بازار خودرویی جهان محسوب می شود. سال گذشته حدود 28 میلیون دستگاه انواع اتومبیل در این کشور پهناور و پرجمعیت به فروش رسیده که بسیار بیشتر از رقم تقریبا...
فرمانده کل سپاه پاسداران در پیامی روز ارتش را به امیر سرلشکر موسوی تبریک گفت
العالم فارسی
.
.
العالم - ایران / سیاسیسردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی سالروز گرامیداشت ارتش جمهوری اسلامی ایران را به فرمانده کل ارتش...