×
شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
۲ ۱۳۹۸/۱/۲۶ ۲۳:۵۷

همایش تجلیل از مقام شهید صدر و آیت الله العظمی سیستانی برگزار می‌شود

به گزارشادیان نیوز؛ همزمان با سالروز شهادت شهید مجاهد محمدباقر صدر وسالگرد صدورفتوای تاریخی آیت الله العظمی سیستانی برای تشکیل حشد الشعبی، همایشی از سوی کانونشهید صدر برگزار می شود.بنابراین گزارش، یکی از راه‏های قدرتمندی اسلام، وحدت و همدلی است و معرفی عالمانی کهدر اصلاح امت اسلامی کوشش‌‏هایی کرده، و تلاش خود را در این راه وجهه همت خود قرارداده ‏اند و نقش بسزایی در تحقق این آرمان دارد.
(وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَقُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْیُرْزَقُونَ (آل عمران /169).در طولتاریخ انسان‏های بزرگ و آزاداندیشی وجود داشته ‏اند که مجاهدت‌‏های صادقانه آن‏هاآن طور که شایسته مقام آن‏ها بوده است، به مردم معرفی نشده است؛ کسانی که در راهاعتلای کلمه اسلام و وحدت میان ملت‏های مسلمان تلاش‏های مخلصانه‏ای انجام داده‌‏اندو حتی عده ای در این راه جان خویش را فدا کردند.
شهید صدر و آیت الله سیستانی وشهدای جبهه مقاومت از آن جمله کسانی هستند که برای زنده نگه داشتن اسلام وبرایبیداری اسلامی و دفاع از اسلام از همه چیز خود گذشتند.بر اساساین گزارش، کانون شهید صدر که حدود یک سال است فعالیت خود را به طور رسمی درقم شروع کرده دومین همایش خود را به مناسبت سالگرد شهادت شهید محمدباقر صدروسالگرد صدور فتوای تاریخی آیت الله سیستانی برای تشکیل حشد الشعبی برگزار می کند.
اینکانون در سال ۹۷ به همتدانشجویان عراقی در قم و با نظارت نهاد مقام معظم رهبری در قم تاسیس شد و اولینهمایش خود را در همان سال با عنوان رساله ماندگار با محوریت شهید محمد باقر صدربرگزار کرد. امسال نیز این کانون در صدد است به مناسبت سالگرد شهادت این شهیدبزرگوار و سالگرد صدور فتوای تاریخی آیت الله سیستانی دومین همایش خود را دردانشگاه قم و در تالار شهید بهشتی این دانشگاه با شعار "وطن هویتهمقاومة" در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۸ برگزارکند.
گفتنیاست، در این برنامه دکتر یاسر عبدالزهرا الحجاج رایزن فرهنگی عراق در ایران وآقایمحمد الزبیدی سرکنسولگر عراق در مشهد مقدس و دکتر محمدصادق الهاشمی رئیس موسسه"دراسات العراق" به عنوان سخنرانان حضور دارند. همچنین امیر منصوریجانباز مدافع حرم به عنوان مهمان ویژه در این مراسم حضور دارد تا در ادامه برنامهجبهه مقاومت وفداکاری های مدافعان حرم را.
.....

کد خبر : 279274  |  ادیان نیوز

آخرین خبرهای اجتماعي

۷۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
شبستان
.
.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، قباد مبشری امروز در دیدار با مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ ترین بر...
کنترل کویر و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور، اولویت مهم پلیس مبارزه با موادمخدر
شبستان
.
.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پلیس، سردار «محمدمسعود زاهدیان» در نشست تخصصی استان‌های حوزه کویر در امر مبارزه با موادمخدر ضمن تقدیر از تلاش کارکنان پلیس برای ...
کنکور 98 به تأخیر نمی‌افتد/ آخرین خبر از استخدام معلمان حق‌التدریس
کندو
.
.
- اخبار فرهنگیان - خبرنگار اجتماعی ، قاسم احمدی لاشکی در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون کارشناسی سال 98 اظهار‌کرد: روز دوشنبه دوم اردیبهشت...