×
شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
۲ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۰۰:۳۴

تصاویر/ کشف گور دسته جمعی کُردهای کشته شده بدست صدام

یک گور دسته جمعی کُردهای عراق که در زمان رژیم بعث و حکومت صدام حسین کشته شده بودند کشف شد.به گزارش فرارو، دفتر ریاست جمهوری عراق اعلام کرد که این گور اخیرا در منطقه‌ای صحرایی به فاصله 170 کیلومتر از غرب شهر سماوه کشف شده است و  حاوی جنازه‌های ده‌ها کُردی است که توسط نیروهای دولت صدام حسین کشته شده‌اند.
این افراد و حدود 180 تن دیگر گمان می‌رود در جریان عملیاتی کشته شده‌اند که در دهه هشتاد قرن گذشته، نیروهای رژیم بعث عراق علیه کُردها انجام دادند. آن عملیات انفال نام گرفت که طی آن از گازهای شیمیایی هم استفاده شد. برهم صالح رئیس‌ جمهور عراق در واکنش به کشف این گور دسته جمعی گفت: عراق نباید جنایت‌های صدام را فراموش کرده یا به حزب بعث صدامی اجازه بازگشت به قدرت بدهد.
صالح که خود کُرد است، در کنفرانسی خبر گفت: این یک جنایت جنگی است، این نسل کشی است در حق کسانی که تنها گناهشان کُرد بودن است و نظام نژادپرست جنایتکار آن‌ها را تهدیدی برای قدرت خود دانست، از این رو اقدام به نسل‌کشی کرد... این نظام همچنین در حق مردم‌مان در جنوب و مرکز دست به جنایت زد به این دلیل که آن‌ها حکومتش را قبول نداشتند و خواهان زندگی کریمانه بودند.
...

کد خبر : 279421  |  اکو فارس

اخبار مرتبط

آخرین خبرهای اقتصادي

پخش سریال پایتخت در عیدفطر؟
صبحانه آنلاین
.
.
به گزارش صبحانه،الهام غفوری تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «پایتخت» اعلام کرد قسمت ویژه این مجموعه برای عید فطر تولید نخواهد شد.الهام غفوری تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «پایتخت» دربار...
مسمومیت ۱۳نفر در اثر مصرف قارچ سمی
صبحانه آنلاین
.
.
به گزارش صبحانه،دکتر باقر بهرامی با بیان این‌که قارچ های خودرو که در دشت‌ها و جنگل‌ها می‌رویند را مصرف نکنید، افزود: از ابتدای سال جاری 13 نفر در اثر مصرف قارچ در استان دچار مسموم...