×
شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴ ۱۳:۱۰

یک انگشت رباتیک اکسسوری جدید موبایل شد!

به گزارش نامه نیوز، مارک تیسر  دانشجوی دکترای دانشگاه پاریس اسکالی در فرانسه یک انگشت رباتیک به نام MoboLimb ساخته است. این انگشت رباتیک در حقیقت یک اکسسوری موبایل است که به وسیله یو اس بی به دستگاه متصل می شود.این گجت به عنوان یک انگشت کمکی کار می کند که می تواند موبایل را نگه دارد. همچنین MoboLimb می تواند موبایل کاربر را از یک دستگاه سرد و بی روح به یک دوست تبدیل کند که هر از گاهی به کاربر ضربه ای می زند.
در طرح اولیه انگشت رباتیک یک ماده سیلیکونی سیاه ساخته می شود. اما تیسر انگشتی ساخته که ظاهر واقعی دارد. این انگشت از پلاستیل Gel-10 سیلیکونی ساخته شده  که در صنعت فیلمسازی به کار می رود. این انگشت رباتیک مجهز به چند حسگر است که قابلیت های بازخورد لمسی را برای آن فراهم می کند.  تلفن هوشمند به کمک این انگشت رباتیک متحرک می شود.
انگشت می تواند موبایل را روی سطح به دنبال خود بکشد و به دست کاربر برساند. همچنین هنگام دریافت نوتیفیکیشن انگشت بالا و پایین حرکت می کند تا به کاربر هشدار دهد.افراد علاقمند به بازی های رایانه ای می توانند از آن به عنوان یک دسته کنترل برای حرکت دادن اشیای مجازی استفاده کنند.علاوه بر این موارد انگشت رباتیک قابلیت جالب دیگری نیز دارد.
هنگامیکه کاربر برای فردی یک ایموجی ارسال می کند، انگشت رباتیک احساس ایموجی را در دست کاربر تقلید می کند.  به عنوان مثال هنگامیکه فردی یک ایموجی خندان ارسال می کند، انگشت رباتیک روی پشت دست کاربر ضربه ای می زند. منبع: مهر var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = ""; .
.....

کد خبر : 9749  |  نامه

آخرین خبرهای اجتماعي

واکنش دکتر‌مخبر به‌درگذشت دو کارشناس بنیاد‌مسکن
چند ثانیه
.
.
دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بمناسبت درگذشت دو تن از کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل ضمن قدردانی از زحمات این عزیزان پیام تسلیتی منتشر کرد،...
هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران وارد سوریه شد
ایرنا
.
.
به گزارش بامداد شنبه ایرنا ، این هیات در بدو ورود به دمشق از سوی راغب الحسین نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران، جواد ترک آبادی سفیر کشورمان و جمعی از نمایندگان مجلس سوری...
تکذیب مصدوم شدن 50‌نفر در‌حاشیه بازی تراکتورسازی
چند ثانیه
.
.
پس از اتمام بازی تراکتورسازی و پیکان، در حالی که مطلبی تحت عنوان مصدوم شدن 50 نفر در حاشیه دیدار این دو تیم دست به دست می‌شد، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ا...