×
پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸
۳۱ ۱۳۹۸/۸/۲۶ ۰۴:۱۴

اخلال در نظم عمومی جرم است

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «محمد جعفر منتظری» با اشاره به برخی تجمع‌ها که به بهانه افزایش قیمت بنزین صورت گرفته است، گفت: به موجب قانون، ​اخلال در نظم عمومی از قبیل سد معابر، تخریب اموال عمومی و اضرار به بیت المال؛ جرم تلقی می‌شود. با توجه به شرایط کشور و منطقه و مسئله‌ای که به بهانه افزایش قیمت بنزین در کشور حادث شده است، عناصری که آبشخور آنان در خارج از کشور است، مترصدند از هر موقعیتی به نفع خودشان سوء استفاده کنند و موجب تحریک عده‌ای از شهروندان شده اند.

دادستان کل کشور در گفتگو با رسانه ملی گفت: مردم فهیم ما در نظر دارند که شرایط منطقه و توطئه‌های دشمن به گونه‌ای است که با درایت کامل، خود از آن مراقبت خواهند کرد و مانع خواهند شد توطئه‌های دشمن موثر واقع شود.​ قطعاً توطئه‌های آنان نقش بر آب خواهد شد و مردم از هر گونه آشوب و اقدامی که موجب اخلال در نظم جامعه و از بین بردن امنیت مردم شود، جلوگیری خواهند کرد.

حجت الاسلام منتظری حفظ وحدت و انسجام همگانی را وظیفه ملی و دینی خواند و گفت: مشارکت عمومی در حفظ امنیت جامعه می‌تواند جلوی بدخواهان را بگیرد و همانند فتنه‌های گذشته، نقشه‌های دشمن برآب می‌شود. قطعاً اعتراض به برخی تصمیم ها؛ راهکار قانونی دارد و با سد معابر و ایجاد اخلال در نظم عمومی و مخدوش کردن امنیت کشور هدف حاصل نخواهد شد.

دادستان کل کشور اخلال در نظم عمومی از قبیل سد معابر و تخریب اموال عمومی را جرم خواند وگفت: مسئولان امنیتی، ​ انتظامی و قضایی مکلفند با اقتدار جلوی حرکت‌های ضد انقلابی و اختلال گران را بگیرند. تاثیر این افزایش قیمت بنزین در افزایش قیمت اجناس و کالا‌های مورد نیاز مردم باید مدیریت شود و کسانی که موجب اخلال در خدمات رسانی یا نظام توزیع و هر گونه افزایش بی رویه قیمت‌ها شوند؛ با برخورد قاطع مواجه خواهند شد و مسئولان اقتصادی کشور نیز در تامین نیاز‌های عمومی مردم تلاش وافر خواهند کرد.

وی گفت: از مردم فهیم و بزرگوار کشور اسلامی انتظار داریم با مساعدت در چارچوب مقررات و در کنار مسئولان مربوطه انتظامی، امنیتی و قضایی؛ فضایی را در کشور ایجاد کنند که دشمن در تحقق اهدافی که مدنظرش است، ناکام شود. دادستان کل کشور افزود: به همه ملت ایران اطمینان می‌دهیم که دستگاه قضایی در کنار دستگاه امنیتی و انتظامی در خدمت مردم هستند و دادستان‌ها بر اساس تکالیفی که به موجب قانون به عهده دارند، برای حفظ حقوق عامه تلاش وافر خواهند کرد.

. حجت الاسلام منتظری گفت:​ انتظار ما از مردم این است که خودشان همراهی کنند و جلوی هر گونه توطئه‌ای را که دشمن برای این کشور پیش بینی کرده است، بگیرند. امیدواریم در کنار همدیگر روز به روز شاهد پیشرفت بیشتر کشور در همه عرصه‌ها باشیم./ ..


کد خبر : 1050685  |  شبستان