×
پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸
۴۰ ۱۳۹۸/۸/۲۶ ۰۴:۱۴

اگر اعتراضی است باید در یک بستر قانونی انجام شود/ ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیست

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، «عبدالرضا رحمانی فضلی» با اشاره به برخی اعتراضات نسبت به افزایش قیمت بنزین با بیان اینکه باید تلاش کنیم همه مسائل و موضوعات ما حتی اگر اعتراضی است در یک بستر قانونی انجام شود، گفت: عده‌ای با اعلام اینکه نسبت به این موضوع اعتراضاتی دارند، در برخی از شهر‌ها با اقداماتی که انجام دادند مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کردند.

روز گذشته نیرو‌های نظامی، امنیتی و استانداری‌ها خویشتنداری و هدایت کردند تا به نحو احسن و با شرایط مناسبی اگر تجمعی است، پایان پذیرد. وزیر کشور با اشاره به برخی اعتراضات اعتراض آمیز غیرقانونی گفت: از امروز صبح برخی از شهر‌ها با اعمال برخی از اقدامات کاملاً غیرقانونی و قانون شکنانه به مراکز عمومی مانند بیمارستان‌ها و به اموال عمومی و خودرو‌های مردم آسیب زدند و برخی جاده‌ها را بستند و ترافیک شهری را مختل کردند.

تذکرات لازم داده شد و انتظار ما این بود که این موضوع با اعلام نظر به عنوان اعتراض پایان پذیرد اما عده اندکی از این فضای عمومی سوء استفاده کردند و موجب شدند موجب ارعاب و وحشت و ناراحتی و رنجش مردم شوند. وی با بیان اینکه نیرو‌های انتظامی، امنیتی و نیرو‌های نظامی ما در هر شرایطی، امنیت و اقتدار کشور و منافع، آرامش و امنیت مردم برای آنها، اصل است، افزود:تاکنون مدارا و به گونه‌ای رفتار شد که منجر به ناراحتی مردم نشود اما با اقداماتی که بعدازظهر امروز برخی در بعضی مناطق انجام دادند تصمیم بر این است در صورتی که ادامه یابد، با توجه به درخواست مردم و اینکه پیگیر هستند و گلایه دارند که چرا عده‌ای زحمت و مشکل برای آن‌ها درست کردند، نیروی انتظامی و امنیتی ناگزیر هستند وظیفه خود را انجام دهد.

رحمانی فضلی با اشاره به تاکیدات دادستان نسبتبه این موضوع گفت: دادستان کل کشور هم اشاره کرد که دادستانی در این گونه مواقع حتماً وارد خواهد شد. بسیاری از افراد شناسایی شدند و حتماً اقدام لازم انجام می شود. وزیر کشور با بیان اینکه اگر هر نوع اقدام و اعتراض و نظری به جای اینکه در بستر قانونی انجام شود در مسیر اعتراضات اجتماعی تنش زا واقع شود، موجب زحمت برای همه می‌شود، گفت: به تذکرات توجه شود چرا که ادامه این کار به نفع هیچ کس نیست و موجب زحمت برای همه می شود.

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اینکه به نظر و تقاضای مردم احترام می‌گذاریم، گفت: اکنون نظر و تقاضای مردم این است که به سرعت، آرامش و قانون حاکم شود و امنیت را برای همه تأمین کنیم و این کار را به طور قطع انجام می دهیم و به طور حتم نظر دادستانی را از طریق نیروی انتظامی و امنیتی پیگیری و مواردی که منجر به خسارت به اموال عمومی و اموال اشخاص شده است با توجه به مستندات و مدارک تهیه و پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه دوربین‌های مختلفی در سطح شهر و در بین جمعیت، تصویربرداری می‌کنند، گفت: با شناسایی دقیق این افراد در زمان خود به طور حتم با آنها برخورد می شود. امیدوارم همه ما به وحدت، انسجام، آرامش، امنیت و تعالی کشور فکر کنیم. هر نوع اعتراضی در بستر قانونی خود امکان پذیر است. وزیر کشور با تاکید بر اینکه امیدوارم ناگزیر نشویم از نیرو‌هایی که در شرایط خاص وارد عمل می‌شوند برای افراد هنجار شکن و قانون شکن استفاده کنیم، گفت: همه باید در بستر قانونی حرکت کنیم.

. امیدواریم دیگر حادثه‌ای نداشته باشیم و همه ما در کنار هم کار و تلاش کنیم و کشور را به مسیری که.....


کد خبر : 1050686  |  شبستان