×
سه‌شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
۹ ۱۳۹۸/۹/۱۲ ۰۴:۱۷

مارک اسپر از احتمال خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بدون توافق با طالبان خبر داد


شفقنا- وزیر دفاع آمریکا: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان لزوما به توافق با طالبان بستگی ندارد و ممکن است این اتفاق بدون پیشرفتی در مذاکرات صلح هم رخ دهد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، اسپر درباره سفر دونالد ترامپ به افغانستان عنوان کرد: در این سفر ترامپ درباره کاهش احتمالی نیروهای آمریکایی در افغانستان صحبت کرده است.

وی افزود: ترامپ معتقد است که به زودی طالبان به جنگ ۱۸ ساله خود پایان می دهد و با آتش بس موافقت خواهد کرد.به گفته اسپر، دولت ترامپ مدتی است که  با متحدان ناتو در مورد کاهش احتمالی سطح نیروها در افغانستان گفتگو می کند.: خاطر نشان کرد: من اطمینان دارم که می توانیم تعداد نیروهای خود را در افغانستان کاهش دهیم و در عین حال باید اطمینان دهم که این مکان به یک پناهگاه امن برای تروریست هایی که می توانند به ایالات متحده حمله کنند تبدیل نمی شود.

.گفتنی است، در حال حاضر حدود ۱۳۰۰۰ نیروی آمریکایی و هزاران سرباز ناتو در افغانستات حضور دارند.  مقامات آمریکا گفته اند که نیروهای آمریکایی می توانند به ۸،۶۰۰ نفر کاهش یابند.اصل خبر را در رویترز ببینید. انتهای پیامfa.shafaqna.comشفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام ..


کد خبر : 1068939  |  شفقنا

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری