×
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸
۲۰ ۱۳۹۸/۹/۱۹ ۰۵:۰۱

پلیس نظامی روسیه در 3 استان سوریه گشت‌زنی کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس نظامی روسیه در سوریه، در ادامه عملیات‌های گشت‌زنی خود در مناطق شمالی این کشور، روز دوشنبه پنج ماموریت در سه استان «رقه»، «حلب» و «حسکه» انجام داد. ژنرال «یوری بورِنکوف» فرمانده مرکز آشتی روسیه در سوریه، شامگاه دوشنبه به خبرنگاران گفت پلیس نظامی روس پنج ماموریت گشت‌زنی در هفت محور استان‌های رقه، حلب و حسکه انجام داده است.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، همچنین افسران مرکز آشتی روسیه در روز دوشنبه یک عملیات انسانی انجام داده و 1.61 تن مواد غذایی را به شهرک «شیخ مسکین» در استان درعا رساندند. از سوی دیگر، پلیس نظامی روسیه به همراه نظامیان ترکیه‌ای، روز شنبه چهاردهمین دور از گشت‌زنی‌های مشترک خود را در شمال سوریه و محدوده موسوم به منطقه امن (مورد نظر آنکارا) در شرق رودخانه فرات انجام دادند.

پیش از این، خلبان‌های نظامی روسیه مستقر در شمال سوریه گفته بودند که محوطه گشت هوایی آنها گسترش پیدا کرده و قرار است مناطق جدیدی را در شرق رود فرات پوشش دهد. (جزئیات بیشتر) پلیس نظامی روسیه، بعد از توافق آنکارا و مسکو برای عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کُرد از مناطق شمالی سوریه و شرق رودخانه فرات به فاصله 30 کیلومتری از مرز، به همراه نظامیان ترکیه در این مناطق گشت‌زنی کرده و مانع تداوم عملیات نظامی ترکیه علیه شبه‌نظامیان کُرد شده است.

  انتهای پیام/ روسیه سوریه گشت‌زنی ترکیه رقه حسکه حلب .

..


کد خبر : 1085024  |  خبرگزاری فارس