×
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸
۱۸ ۱۳۹۸/۹/۱۹ ۱۵:۰۵

سرمربی بسکتبال با ویلچر: سوت‌های ناعادلانه شانس فینال را گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، مازیار میرعظیمی، پس از سومی در رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و کسب سهمیه پارالمپیک توکیو، اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله‌ای که در آماده‌سازی تیم ملی برای این مسابقات، کار ما را سخت کرد، دوری لژیونرها از اردوها بود چرا که فدراسیون جهانی زمان برگزاری رقابت‌ها را از ابتدای آبان ماه به اوایل آذر تغییر داد که متاسفانه هماهنگی و برنامه‌ریزی اولیه تیم ملی و لژیونرها تحت تاثیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: حدود 3 ماه نتوانستیم با تمام ملی‌پوشان تمرین کنیم و 5 بازیکن لژیونر ما در باشگاه‌های خود خارج از ایران حضور داشتند. حتی 4 لژیونر ما، به طور مستقیم از باشگاه‌های خود به تیم ملی در تایلند اضافه شدند. یک هفته آخر، پیش از اعزام به دلیل قطعی سراسری اینترنت، با آنها ارتباط نداشتیم در جریان زمان دقیق حضور بازیکنان لژیونر در تیم ملی نبودیم که استرس و فشار روانی زیادی به تیم تحمیل شد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر افزود: 4 بازیکن جدید هم به ترکیب تیم ملی اضافه شدند که متاسفانه فرصتی برای تمرین با بازیکنان لژیونر نداشتند به همین علت رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه را با عدم هماهنگی آغاز کردیم و پس از برد دشوار برابر تیم چین، متاسفانه نتیجه را به ژاپن و استرالیا واگذار کردیم.

میرعظیمی گفت: شکست تیم ملی در این بازی‌ها دلایل مختلفی داشت، اما مهمترین عامل عدم هماهنگی بازیکنان بود. بعد از بازی با استرالیا تفکرات، نوع بازی و چیدمان تیم را تغییر دادیم و با پیروزی برابر تایلند به مسابقات برگشتیم. مقابل تیم‌های کره جنوبی و چین هم قدرتمندانه و در شأن تیم ایران بازی کردیم و سهمیه پارالمپیک را با پیروزی پر گل بدست آوردیم.

وی تصریح کرد: در حساس‌ترین بازی که برای بار دوم برابر استرالیا قرار گرفتیم، در کوارتر سوم 10 امتیاز بدست آوریم و دفاع خوبی داشتیم که این عملکرد خوب برابر تیم مطرح استرالیا شانسی نبود بلکه حاصل تلاش تیمی بود و اگر قضاوت‌های اشتباه داوران ما را گرفتار نمی‌کرد به طور حتم ما پیروز این دیدار بودیم، اما سوت‌های نا به جای داوران باعث شد تا شانس صعود به فینال AOZ از تیم ایران گرفته شود.

میرعظیمی گفت: اشتباهات داوری به اندازه‌ای واضح بود که در پایان بازی، مسئول کمیته داوران آسیا و اقیانوسیه که استرالیایی نیز است، از تیم ما به دلیل این داوری ضعیف عذرخواهی کرد و گفت از وضعیت قضاوت داوران ناراحت است. البته به طور حتم فیلم داوری این دیدار را همراه نامه اعتراض از طریق فدراسیون برای فدراسیون جهانی ارسال می کنیم تا در بازی‌های آینده حق تیم ملی حفظ شود و با این گونه مشکلات مواجه نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: بازی ژاپن با کره جنوبی هم با مشکلات و اشتباهات داوری همراه بود چرا که اگر ژاپن به پیروزی می‌رسید در فینال استرالیا را شکست می‌داد و قهرمان می‌شد، اما استرالیا به دنبال قهرمانی بود و به همین دلیل ناداوری باعث شد تا کره‌جنوبی راهی فینال شود تا حریف چندان قدرتمندی برابر استرالیا نباشد.

در دیدار رده‌بندی هم قدرتمندانه بازی را آغاز کردیم و توانستیم با اختلاف امتیاز بالایی تیم ژاپن را شکست دهیم و در کنار سهمیه پارالمپیک، مدال برنز مسابقات را هم بدست آوریم. سرمربی تیم ملی گفت: از مقام سومی رقابت‌ها خوشحال نیستم و رضایت ندارم چرا که تیم ملی ایران شایسته قهرمانی است و متاسفانه به دلیل ناداوری از رسیدن به فینال بازماند و نتوانست مقام قهرمانی را کسب کند.

. از فدراسیون برای برگزاری اردو،.....


کد خبر : 1086931  |  خبرگزاری فارس

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری