×
چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸
۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۱۹:۵۰

پرسپولیس در پیش و رقبا به دنبالش

آی اسپورت - پنجره نقل و انتقال نیم فصل لیگ برتر 98-99 هم بسته شد وتیم ها فراخور نقاط ضعف و قوت خود به یارگیری یا آزاد کردن بازیکنان و کادر فنی خود پرداختند. نقل و انتقالات نیم فصل از این جهت مورد اهمیت است که باشگاه ها با نیت ترمیم ترکیب نیم فصل اول خود وارد بازار نقل انتقلات می شوند و به دنبال بازیکنانی می روند که در نیم فصل دوم در ترکیب ثابت گره گشای مشکلات تیم باشند.

پرسپولیس و پاتک به رقبامهمترین جابجایی در پرسپولیس رفتن گابریل کالدرون سرمربی تیم و انتخاب یحیی گل محمدی به جای او بود. کالدرون آرژانتینی هم گرفتارسندروم بی پولی و بدقولی در فوتبال ایران شد و بعد از رفتن به تعطیلات سال نوی میلادی قرارداد خود را فسخ کرد. سرخپوشان در غیاب او پس از جلب رضایت مدیران شهر خودروی مشهد، یحیی گل محمدی را با حاشیه های فراوان جایگزین کالدرون کردند تا پس از هفت سال مجددا روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.

این فصل عمده مشکلات پرسپولیس در خط حمله بود جایی که علی علیپور از آمادگی همیشگی به دور بود و جونیور براندوی برزیلی هم بسیار ضعیف حاضر شد به طوری که در میانه فصل به صورت توافقی جدا شد. در این پست پرسپولیس توانست در رقابت با فولاد، کریستین اوساگونای نیجریه ای را جذب کند. بازیکن دیگری که مد نظر بود آنتونی استوکس است که با وجود اعتراض تراکتورسازی به پرسپولیس ملحق شد.

حسین ماهینی یکی از کاپیتان های پرسپولیس و همچنین فرشاد احمد زاده پس از قطعی شدن حضور گل محمدی قرارداد خود را با این باشگاه فسخ کردند. احمد زاده به فولاد خوزستان پیوست و ماهینی فعلا بدون تیم است. دیگر جدا شده های پرسپولیس محمد امین اسدی و آدام همتی بودند که به دلیل بازی نرسیدن به آنها به ترتیب به نفت مسجد سلیمان و پارس جم جنوبی پیوستند.

سپاهان به دنبال جایگزین مصدوم هاعامل اصلی نقل و انتقالات سپاهان در نیم فصل مصدومیت دو تن از بازیکنان این تیم بود. در دفاع میانی آنها محمد طیبی با تجربه را جایگزین عزت پورقاز کردند که در بازی با نساجی با پارگی رباط صلیبی مواجه شد. دیگر بازیکن این تیم که از اول فصل به دلیل مصدومیت های پیاپی فرصت بازی پیدا نکرده بود علیرضا نقی زاده است.

سپاهان در پست نقی زاده سروش رفیعی را از شهر خودرو به خدمت گرفت. با توجه به اختلافاتی که سعید آقایی با مسئولان سپاهان پیدا کرده بود و احتمال جدایی وی می رفت باشگاه مهدی ترکمان را در پست دفاع چپ جذب کرد. ترکمان به دلیل عدم دریافت مطالبات خود از پارس جم جنوبی با این تیم فسخ قرار داد کرده بود. در نهایت سعید آقایی هم قرارداد خود را با سپاهان یک فصل دیگر تمدید کرد و در این تیم ماندنی شد.

این باشگاه همچنین حامد بحیرایی و مهدی رحیمی بازیکنان آکادمی خود را برای کسب تجربه به نساجی قرض داد.تراکتور، پر سر وصدا در آغاز و آرام در نیم فصلاولین جدا شده ی این تیم سرمربی ترک تبار مصطفی دنیزلی بود که پس از چند هفته درخشان در ابتدای فصل و طی سیر نزولی سر انجام آذر ماه و پس از تساوی با شاهین بوشهر از این تیم جدا شد.

احد شیخ لاری عضو کادر فنی مدتی سکان دار تیم بود، سپس ساکت الهامی که به درخواست شیخ لاری به ترکیب فنی اضافه شده بود تا انتهای نیم فصل اول تیم را هدایت کرد و تا آخر فصل هم در کنار تراکتور سازان خواهد بود. تنها بازیکنی که تبریزی ها به خدمت گرفتند میلاد فخرالدینی بازیکن جدا شده از ذوب آهن بود که بعد از پنج سال مجددا به این تیم بازگشت و جایگزین سید احمد موسوی مدافع راست تراکتوری ها شد که در نیم فصل به گل گهرسیرجان پیوست.

. ابوالفضل رزاق پور هم به دلیل عملکرد خوب میثم.....


کد خبر : 1171282  |  آی اسپورت