×
دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸
۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۲۰:۳۷

در پی وقوع سیل خسارتی به بنادر جنوبی وارد نشده/صادرات و واردات برقرار است

صادرات و واردات انواع کالاها در بنادر جنوبی کشور طبق روال عادی در جریان بوده و طی روزهای گذشته هیچ اختلالی در این زمینه گزارش نشده است.در پی بارش های اخیر و وقوع سیل در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: واردات و صادرات از طریق بنادر طبق روال عادی برقرار است و سیل اخیر هیچ آسیبی به بنادر استان‌های جنوبی وارد نکرده است.

، در هفته‌ای که گذشت بارش سنگین برف و باران سبب شد تا در استان‌های جنوبی کشور مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان سیل اتفاق بیافتد و مشکلاتی برای این مناطق به وجود آورد اما به گفته روانبخش بهزادیان، مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی این سیل هیچ خسارتی به بنادر جنوبی کشور وارد نکرده است.وی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در روزهای اولیه سیل برخی بنادر استان سیستان و بلوچستان با آبگرفتگی مواجه شده بودند، اما به بنادر جنوبی کشور، عملیات بندری و کالاهای موجود در بنادر خسارتی وارد نشده است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی افزود: صادرات و واردات انواع کالاها در بنادر جنوبی کشور طبق روال عادی در جریان بوده و طی روزهای گذشته هیچ اختلالی در این زمینه گزارش نشده است.بهزادیان ادامه داد: هم اکنون مشکلی در حوزه راه‌های مواصلاتی به بنادر جنوبی کشور از جمله بنادر استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به وجود نیامده است و مشکلی هم در این زمینه به ما گزارش نداده‌اند.

همچنین اله مراد عفیف پور - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان - در این باره به ایسنا گفت: آسیبی به بنادر استان هرمزگان، کالاها و زیرساخت‌های موجود در این بنادر وارد نشده است. چرا که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته تمهیداتی را از قبل اندیشیده بودیم تا بتوانیم با مشکل آب گرفتگی‌ و پیامدهای سیلاب مقابله کنیم.

وی افزود: صادرات و واردات کالاهای تجاری طی روزهای گذشته طبق روال عادی انجام شده و هیچ مشکل و اختلالی در این زمینه و در حوزه تردد کامیون‌ها به وجود نیامده است.عفیف پور همچنین درباره سفرهای دریایی اینگونه توضیح داد: طی روزهای گذشته تنها مسئله‌ای که داشتیم این بود که به دلیل نا آرام بودن شرایط جوی و دریا، سفرهای دریایی مردم لغو شده یا با تأخیر مواجه شده، اما مشکلی در حوزه تجاری برای بنادر هرمزگان به وجود نیامده است.

بهروز آقایی، مدیر کل سازمان بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به بسیج‌شدن همه امکانات و تیم‌های امداد و نجات بندر چابهار در مناطق سیل زده این استان، اظهار کرد: راه‌های مواصلاتی منتهی به بندر چابهار باز بوده و جریان ترافیک بار و کالا مانند روزهای گذشته در مسیرهای منتهی به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور برقرار است.

.وی همچنین گفت: دوشنبه بیست و سوم دی ماه بیش از ۱۰۰ کامیون از این بندر بارگیری شده و عازم مقاصد خود شدند که این روند در روز گذشته نیز ادامه داشته و هیچ مشکلی در این زمینه نداشته‌ایم...


کد خبر : 1171308  |  چند ثانیه