×
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
۱۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ ۱۲:۵۵

فرار خونبار پس از شلیک پلیس!


 دزد سابقه داری که در عملیات تعقیب و گریز پلیسی، هدف اصابت دو گلوله قرار گرفته بود در حالی ماجرای عجیبی را رقم زد که فقط چهار روز از آزادی اش می گذشت.به گزارش خراسان، این حادثه خونبار بامداد بیست و دوم بهمن هنگامی رخ داد که نیروهای گشت کلانتری شفای مشهد در ادامه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، خیابان های حوزه استحفاظی را قرق کرده بودند و با دقت هر مورد مشکوک را زیر ذره بین بررسی های پلیسی قرار می دادند در همین حال افسر گشت کلانتری با مشاهده پرایدی که در وضعیت نامناسب پارک شده بود، پدال قرمز خودروی سبز پلیس را فشرد و به شیوه نامحسوس، راننده خودروی روشن را در حالی زیر نظر گرفت که رفتارهای مشکوک راننده جوان در ساعت ۴ بامداد، توجه نیروهای گشتی را به خود جلب کرده بود.

گزارش خراسان حاکی است، هنوز چند دقیقه بیشتر از این ماجرا نمی گذشت که نیروهای گشت تغییر تاکتیک دادند و آژیرکشان به سمت پراید حرکت کردند. راننده جوان که کاپشن تیره رنگ به تن داشت، در یک لحظه با دیدن خودروی پلیس، به گونه ای وحشتناک و با سرعت زیاد در حالی اقدام به فرار کرد که خودروی پراید را به صورت مورب و آماده حرکت در فاصله میان دو خودروی دیگر پارک کرده بود.

همزمان با فرار راننده، عملیات تعقیب با دستور شبانه سرگرد امارلو (سرپرست کلانتری شفا) از خیابان نکا ۹ آغاز شد. افسر گشت آژیرکشان به راننده جوان پراید دستور «ایست» می داد اما او که خود را در محاصره می دید همچنان پدال گاز را می فشرد و به طرز هولناکی خیابان ها را یکی پس از دیگری پشت سر می گذاشت، صدای کشیده شدن لاستیک بر آسفالت خیابان ها و ترمزهای ناگهانی، تعدادی از اهالی محل را خواب آلود به کنار پنجره ها می کشید.

پراید از بولوار حر عاملی وارد میدان ابوطالب شد و راننده همچنان بر سرعت وحشتناک پراید می افزود.در اثنای این تعقیب و گریز، استعلام بی سیمی نیروهای گشت از سیستم فرماندهی مرکز نیز نشان داد که پراید مشکی رنگ تحت تعقیب، سرقتی است بنابراین عملیات پلیس، با هماهنگی های بیشتری ادامه یافت چرا که مبارزه قاطعانه با سرقت از چند ماه قبل در دستور کار مستقیم نیروهای انتظامی قرار گرفته است.

بنابر گزارش خراسان، چند دقیقه بعد و با هماهنگی سرکلانتری، نیروهای گشت خودرویی کلانتری شهید هاشمی نژاد مشهد نیز برای اجرای طرح مهار به یاری نیروهای کلانتری شفا آمدند و این گونه عملیات پلیس وارد مرحله جدیدی شد. فرمان «ایست» با صدای شلیک تیرهای هوایی سکوت بامدادی را به هم ریخت اما سارق جوان، بی توجه به اخطارهای قانونی، به فرار خود ادامه می داد.

نیروهای گشت دو کلانتری مشهد در حالی وارد بولوار عبدالمطلب و شهید کامیاب شدند که برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه ناگهانی یا بروز خسارت به شهروندان و خودروهای عبوری، همچنان به شلیک های هوایی اکتفا کرده بودند. با وجود این باز هم جوان سوار بر خودروی سرقتی، برای فرار از چنگ قانون، بی محابا می گریخت و بی توجه به چراغ های راهنمایی، از چهارراه ها نیز یکی پس از دیگری عبور می کرد.

بالاخره این تعقیب و گریز در حالی به بولوار مصلی و شهید رستمی رسید که به دلیل بارندگی و لغزنده بودن آسفالت خیابان ها، هر لحظه احتمال وقوع حادثه ای تلخ می رفت. در این هنگام به ناچار نیروهای گشت خودروی پراید را هدف گرفتند و با کاستن از سرعت خودرو، چند گلوله شلیک کردند. برخی از گلوله ها به خودروی پراید اصابت کرد ولی راننده با سرعت سرسام آور به درون خیابان های فرعی پیچید و در جهت خلاف ناپدید شد.

.
گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، ماموران انتظامی که احتمال می.....


کد خبر : 1201834  |  سرپوش