×
دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸
۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ ۱۲:۴۸

رئال از قربانی کردن جوهر خود خوشحال است؟

آی اسپورت - دربی اخیر شهر مادرید یک دیدار نزدیک و بسته دیگر از دو تیم در فصل جاری را روی پرده برد. دو تقابل پیشین تیم‌های رئال و اتلتیکو با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود و دیدار سوم دو تیم هم بسیار نزدیک دنبال شد. با این حال یک لحظه نبوغ از سوی «وینیسیوس جونیور» کافی بود تا مهاجم جوان برزیلی با یک پاس دقیق، سه مدافع حریف را محو و «فرلاند مندی» را در موقعیتی عالی صاحب توپ کند؛ مدافع فرانسوی هم قدر این توپ را به خوبی دانست و با ارسال آن برای «کریم بنزما» یک پاس گل سه امتیازی و مهم در کارنامه خود به ثبت رساند.

به این ترتیب کهکشانی‌ها یک پیروزی نزدیک دیگر در این فصل به دست آورند و با برتری در دربی مادرید، برتری سه امتیازی خود از بارسلونا در صدر جدول لالیگا را حفظ کردند. اما بار این تیم اکنون به طور کامل روی دوش بنزما گذاشته شده؛ ستاره‌ای که در دربی مادرید سیزدهمین گل خود در این فصل لالیگا را به ثمر رساند تا تنها «لیونل مسی» با چهارده گل از او آمار بهتری داشته باشد.

این در حالی‌ست که در جمع بازیکنان رئال پس از بنزما، سه بازیکن 3 گله حضور دارند که «سرخیو راموس» یکی از آنهاست!«خوزه گارسیا» یکی از هواداران قوهای سپید اسپانیاست که از دهه 1960 مسابقات این تیم در برنابئو را از نزدیک تماشا کرده و حالا در رابطه با نمایش تیم محبوبش در این فصل می‌گوید: «سال‌هاست که بازی‌های رئال را از نزدیک تماشا می‌کنم و باید بگویم پیش از این هجومی‌تر بودند.

از نظر من زین‌الدین زیدان بیش از حد محافظه‌کار است و این مسئله در دیدار برابر اتلتیکو کاملاً مشهود بود چرا که کار را با پنج هافبک آغاز کردیم. ترکیب ابتدایی رئال به حریف این پیام را فرستاد که ما از آنها ترسیده‌ایم! مادرید بازیکنان خوبی دارد و فکر می‌کنم زیدان باید بیشتر به فوتبال هجومی روی بیاورد.

البته باید بگویم که نمی‌توان به زیزو خرده گرفت چرا که او سه مرتبه تیم را قهرمان اروپا کرده اما من وقتی برای تماشای بازی پول پرداخت می‌کنم، تماشای یک بازی زیبا را ترجیح می‌دهم و به نتیجه چندان کاری ندارم.»مادریدی‌ها البته بیش از دو ماه است که خرید کهکشانی خود در تابستان «ادن آازار» را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند، با این حال راه موفقیت را پیدا کرده و بیست‌ویک دیدار است که در هیچ رقابتی شکست نخورده‌اند.

در حقیقت تیم تحت رهبری سرمربی فرانسوی در فصل جاری در تمام رقابت‌ها تنها دو شکست تجربه کرده و از طرفی در سوپرجام اسپانیا به قهرمانی رسیده است.«فدریکو والورده» هافبک 21 ساله اروگوئه‌ای که در شهرآورد مادرید همانند دیدار فینال سوپرجام به عنوان بهترین بازیکن میدان معرفی شد، پدیده بزرگ رئال در این فصل بوده و به خوبی توانسته عدم جذب «پل پوگبا« را جبران کند.

حتی روزنامه «AS» در گزارش خود از دربی شهر مادرید، والورده را «کشف قرن» توصیف کرد و همین تعریف نشانگر تاثیر و اهمیت او در ترکیب کهکشانی‌ها در فصل جاری است.بر خلاف گارسیا، «مانوئل برونا» روزنامه‌نگار نشریه «موندو دپورتیوو» در خصوص شرایط قوهای سپید می‌گوید: «برنابئو و هواداران رئال، والورده را برای کیفیت و جنگندگی‌اش دوست دارند.

. او در زمین پرواز می‌کند و همیشه به نظر در آستانه ورود به محوطه.....


کد خبر : 1204201  |  آی اسپورت