×
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ ۱۳:۲۷

انسان با تقوا هیچگاه تنها نیست/ دلدادگان غرب در جامعه دو قطبی ایجاد می‌کنند/ مجلسی می‌خواهیم که دولت را کنترل کند

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه تقوا دژی مستحکم است، گفت: اگر کسی هدفش پرهیز از غضب خداوند باشد خداوند به او معیت دارد. خداوند همراه است؛ خداوند یار است و خداوند کمک کار است. خداوند عزیز برای اهل تقوا عالم امکان را در اختیار او قرار می‌دهد.

انسان با تقوا هیچگاه تنها نیست. قلب شما بارگاه خداست و حرم حق است که اگر‌ آلوده شود خداوند آنجا را ترک می‌کند. وی ادامه داد: امروز در آستانه میلاد دو نور هستیم؛ یکی جلال‌الله و ام‌الکتاب است که مادر ما است. امروز میلاد مسعود حضرت صدیقه طاهره(س) و میلاد مسعود فرزند او، وارث به حق او و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی آیت‌الله‌العظمی امام خمینی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: روز زن یا هفته زن در پیش است و حضرت زهرا(س) بهترین الگو است؛ ایمان حضرت زهرا فقط ایمان قلبی و باطنی نبود و همه اعضای فاطمه جلوه ایمان بود. ایمان تکیه‌گاه است. حضرت صدیقه طاهره در خدمت دینش بود و جز به رضای خدا فکر نکرد. امروز خانواده ها در تربیت دختران، دختری خداترس و عاشق خدمت به خانواده تربیت کنند.

ازدواج آیت خدا و مقدس است اما ازدواجی که دوام داشته باشد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی گفت: بیش از هفتاد نام در قرآن کریم برای قیامت ذکر شده است و یکی از این القاب روز «فزع اکبر» است؛ روز وحشت است. قرآن کریم در سوره قیامت می‌فرماید روزی خدا این بساط را جمع می کند و آن وقت انسان گرفتار یک سرگردانی و وحشت می شود و فریادش بلند می شود که به کجا پناه ببریم؛ نه آشنایی و نه فامیلی و همه و همه گرفتار خودشان هستند.

اگر می‌خواهیم روز قیامت پناهی داشته باشیم قرآن می‌فرماید اگر اهل تقوا باشید هم اینجا پناه شما است. وی افزود: تقوای سیاسی؛ چند روزی پشت این میزها نشستیم و دیگر نیستیم. مگر چه حاصلی از این میزها به انسان می‌رسد اگر انسان بداند اینها امانت خداست آن وقت میز برایش ترسناک می‌شود؛ البته این کار تقوای اداری سیاسی و اداری می‌خواهد اگر کسی جای خدمت، پرچم‌های بدلی ایجاد کند و به جای دلگرم کردن مردم به انتخابات مردم را دلسرد کنند وجدانشان به آنها چه می‌گوید؟ مگر مرگ نیست؛ چرا رعایت نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: در این جمعه باید سپاس خدا مطرح شود و اینکه دم به دم به ما نعمت می‌دهد؛ این انقلاب چه نعمتی بود. به این روحیه انقلابی مردم نگاه کنید که این انقلاب را سال به سال جشن می‌گیرند . با همه دو قطبی‌هایی که دلدادگان به غرب ایجاد کردند و در انتخابات و فتنه‌ها مردم را مقابل هم قرار می‌دهند اما در ۲۲ بهمن مثل اول انقلاب است.

انقلاب مربوط به نژاد و گروه و جریان نبود؛ انقلاب مردم ایران بود و دیدید در ۲۲ بهمن هیچ حزبی مطرح نیست. این حضور بیعت با امام زمان(ع) است لذا جشن سالانه انقلاب پدیده بی بدیل است که معجزه وار هرساله دشمن را که یکسال تلاش می‌کند را مایوس می‌کند. خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نکته بعد انتخابات است؛ این انتخابات پدیده انقلاب بود چرا که قبل از انقلاب مردم در تعیین سرنوشت خود نقشی نداشتند.

. البته مردم ایران همه منتظر ظهور حضرت مهدی هستند و هروقت ندای «انا المهدی» بلند شد دلشان آب می‌شود. برخی می‌خواهند بین جمهوریت و اسلام بالا و پایین کنند. امام گفتند جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه.....


کد خبر : 1204266  |  ایلنا

اخبار مرتبط