×
دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸
۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ ۱۳:۲۹

نوسان و نقدینگی پُرحجم در انتظار بازار


حامد فلاح جوشقانی کارشناس بازارسرمایه در خصوص روند رشد بازار سرمایه در هفته آتی به بورس‌نیوز گفت: روندی که طی دو هفته گذشته شاهد آن بودیم با نوسان مواجه خواهد بود و برخی از سهم‌ها مانند خودرویی‌ها و بانکی‌ها اصلاح خواهند داشت، با توجه به اینکه تقریبا قیمت‌های جهانی به ثبات رسیده است.

وی ادامه داد: بازار ارز، فلزات اساسی و نرخ‌های بورس کالا در داخل افزایش یافته، بازار پرحجم و نوسانی خواهد بود و جریان نقدینگی بالا برخی از سهم‌های کم ارزش را با رشد مواجه کرده است.وی در ادامه تصریح کرد: عرضه اولیه‌هایی که به بازار آمده کوچک هستند و تاثیری بر بازار نخواهند داشت، اما این عرضه اولیه‌ها برای بازار لازم هست و سازمان باید باید شرکت‌هایی که در دست پذیرش دارند را عرضه اولیه کنند.

در شرایط فعلی بازار، می‌بایست دولت عرضه‌های بیشتری انجام دهد و etf‌ای که قصد دارد وارد بازار کند را سریع‌تر واگذار کند.فلاح جوشقانی در ایان خاطرنشان کرد: سازمان بورس می‌تواند از طریق افزایش سرمایه‌های نقدی، روند نقدینگی را حفظ کرده تا بازار اولیه و تامین مالی بنگاه‌ها از این طریق تقویت شود.

. هربازاری را عوامل بنیادی مانند تورم تحریم رکود در بازار‌های دیگر و.. تقویت می‌کند و موجب صعودی شدن روند آن می‌شود و جریان نقدینگی نیز آن را تقویت خواهد کرد. ..


کد خبر : 1204271  |  بورس نیوز