×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۲۲ ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ ۰۸:۵۵

قاتل وحید مرادی به قصاص محکوم شد


عامل قتل وحید مرادی- شرور معروف تهران- از طرف قضات دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.متهم که سعید نام دارد تیر سال ۹۷ در جریان یک نزاع و دعوای جمعی در زندان رجایی شهر وحید مرادی را به قتل رسانده بود.وحید ۴۳ ساله- مقتول- که ۱۶ سابقه کیفری در پرونده اش داشت اردیبهشت ماه سال ۹۷ از زندان آزاد شد، اما دو ماه بعد به اتهام قتل یکی از دوستانش در یک میهمانی شبانه تحت تعقیب قرار گرفت و هنگام فرار در مرز ایران و ترکیه دستگیر شد.

وحید پس از انجام تحقیقات اولیه به زندان رجایی شهر منتقل شد، اما روز ۱۱ تیر سال گذشته در جریان دعوایی که بین او و هوادارانش با گروه دیگری از زندانیان به راه افتاده بود به قتل رسید. همزمان با قتل وحید، کارآگاهان پلیس با حضور در زندان و بررسی دوربین‌های مداربسته و تحقیقات کامل، ۱۷ نفر از زندانیان را که در درگیری شرکت کرده بودند، بازداشت کردند.

با تکمیل شدن  تحقیقات دو مظنون اصلی به نام های عباس و سعید به اتهام قتل مورد بازجویی قرار گرفتند. سعید ۴۷ ساله از مجرمان سابقه دار بود که ۱۳ بهمن سال ۹۵ در یک نزاع مرگبار دستگیر شده بود.طبق محتویات پرونده سعید پس از قتل مورد بازجویی قرار گرفت. او در تحقیقات گفت:وحید مدعی بود عقاب زندان است و ما جوجه هستیم.

او در زندان برای خودش باند درست کرده و ۵۰ نوچه داشت و می گفت همه زندانیان باید به حرف هایش گوش کنند. من از این رفتارهایش خوشم نمی آمد، به حرف هایش گوش نمی کردم، اما کاری هم با او نداشتم. تا اینکه روز حادثه وحید به نوچه هایش دستور داد که زندانیان را مطیع او بکنند. آن ها به طرف من و چند دوستم حمله کردند با روغن دان و تیزی به سمت ما آمدند با اینکه ما در بند را بستیم که آن ها وارد نشوند، اما یکی از اقوام وحید که در بند ما بود در را باز کرد و آن ها وارد شدند و درگیری آغاز شد، اما من او را نزدم.

گفته های سعید در حالی بود که دیگر شاهدان پرونده و نوچه های وحید مرادی مدعی بودند که سعید عامل قتل وحید است. بعداز تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده به شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. سعید یکبار دیگر قتل را انکار کرد و ذکر کرد:من به خاطر یک نزاع در زندان بودم البته پیشتر مرتکب قتل شده بودم که رضایت گرفته بودم.

تا این که وحید به من گفت باید مطیع او باشم من قبول نکردم و او درگیری به راه انداخت، ولی من عامل قتل نیستم و دیگران هم تیزی و چاقوی خودساخته داشتند. شاید آنها وحید را زده باشند.بعد از گفته های متهمان و پایان جلسه دادگاه، قضات برای صدور رای وارد شور شدند و سعید را باتوجه به شواهد موجود به قصاص محکوم کرده و دیگر متهمان را نیز به زندان محکوم کردند.

.iran-newspaper.com..


کد خبر : 1249057  |  سرپوش

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری