×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ ۱۳:۴۲

2 بارقصاص برای شلیک مرگ به پدر و مادر


پسر جوان که طی درگیری خانوادگی با شلیک گلوله پدر و مادرش را کشته بود دیروز با حکم قضایی به دو بار قصاص محکوم شد .این که قبلا برای پنهان ماندن راز جنایت خانوادگی سناریوی ساختگی را مطرح کرده بود، در دادگاه ادعا کرد قصد قتل نداشت و اشتباهی تیر از تفنگش شلیک شده است.شلیک های مرگبارساعت ۱۵ سی‌ام خرداد  سال ۹۷ صدای شلیک چند گلوله در  یکی از خیابان های محله یافت آباد پیچید و لرزه بر جان همسایه ها انداخت.

 آن ها   که هراسان از خانه‌شان بیرون دویده بودند  خیلی زود متوجه شدند صدای شلیک از خانه قدیمی یک زوج میان سال به گوش می رسد .همسایه ها وقتی مقابل خانه قدیمی  زوج میان سال رفتند با پسر ۳۲ ساله شان به نام امیر روبه‌رو شدند که هراسان بود. امیر می خواست فرار کند که همسایه ها مانع وی شدند و در حیاط خانه با پیکرهای خونین پدر و مادر و برادر وی به نام امین  روبه رو شدند که زخمی شده بودند.

ماموران کلانتری ۱۲۸ تهران نو ، خیلی زود در جریان شلیک خونین قرار گرفتند و   پیکرهای نیمه جان  سه عضو این خانواده به بیمارستان منتقل شد اما پدر ۵۶ ساله و مادر ۴۸ ساله  امیر به خاطر شدت خون ریزی تسلیم مرگ شدند و برادرش امین  که  از ناحیه دست مجروح شده بود تحت عمل جراحی قرار گرفت و زنده ماند.اظهارات عجیبدر این میان امیر اظهارات عجیبی را مطرح کرد.

وی گفت: من و پدر و مادرم در خانه تنها بودیم که سه مرد نقابدار وارد خانه شدند و با اسلحه به پدر و مادرم شلیک کردند. آن ها سپس اسلحه را به دستم دادند و مرا مجبور کردند تا به برادرم امین شلیک کنم. وقتی امین وارد خانه شد من از ترس مردان نقابدار به سمتش شلیک کردم. برادرم فرار کرد و خودش را به طبقه سوم خانه مان رساند و در را به روی خودش قفل کرد که همسایه‌ها با کمک های فریاد خواهی او سر رسیدند و مردان نقابدار فرار کردند.

اعتراف به دعوای خانوادگیدر حالی که امیر مدعی بود مردان نقابدار دست به شلیک زده اند امین روی تخت بیمارستان به ماموران گفت  : وقتی وارد خانه شدم هیچ کسی را در حیاط ندیدم. من گمان می کنم  برادرم تحت تاثیر مصرف مواد مخدر دچار توهم شده باشد. وقتی من در طبقه سوم در را روی خودم قفل کرده بودم فریاد های کمک خواهی او را می شنیدم.

با اظهارات پسرجوان سرانجام امیر به قتل پدر و مادرش به دلیل اختلاف‌های خانوادگی  قبلی اعتراف کرد و گفت قصد کشتن برادرش را نیز داشته اما ناکام مانده است.در دادگاهامیر به بازسازی صحنه جرم پرداخت و در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد .در ابتدای جلسه برادر و مادر بزرگ امیر  که اولیای دم بودند ،یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند و برای وی حکم قصاص  خواستند.

 امین گفت :برادرم  به دلیل درگیری های قبلی خانوادگی برای خانواده ام تفنگ کشید و در مقابل چشمان من به پدر و مادرم شلیک کرد و آن ها را کشت .من هم در آن درگیری زخمی شدم ولی معجزه ‌آسا زنده ماندم به همین دلیل برای برادرم قصاص  می خواهم.انکار قتل عمدی سپس پسر جوان در جایگاه ویژه ایستاد اما منکر قتل عمدی شد.

 وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: مدت ها بود با برادر کوچکم اختلاف داشتم و دعوا میان ما با طرفداری پدر و مادرم شدیدتر شده بود .آخرین بار از محل کار به خانه برگشتم و دیدم امین در حال شست و شوی ماشینش است.او وقتی مرا دید ناسزا گفت و بار دیگر دعوا میان ما شروع شد .وی ادامه داد: من که از این وضعیت خسته شده بودم تفنگی را که از قبل تهیه کرده بودم بیرون آوردم.

. می‌خواستم خودم را بکشم و به زندگی ام پایان دهم .من  دیگر تحمل این زندگی را نداشتم اما همان لحظه.....


کد خبر : 1253869  |  سرپوش
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری