×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ ۰۹:۵۸

تغییر تاکتیک کرونایی پلیس


پلیس مشهد شگردها و شیوه‌های مبارزه با جرایم را به منظور مقابله با سوء استفاده مجرمان از جو کرونایی حاکم بر شهرهای کشور تغییر داد.رئیس پلیس مشهد روزگذشته در حاشیه نظارت بر عملکرد کلانتری ها برای مبارزه قاطعانه با سرقت و در گفت وگویی اختصاصی با خراسان از تغییر تاکتیک های پلیسی برای مقابله با جرایم خبر داد و گفت: همزمان با ایجاد برخی نگرانی های شهروندان درباره ویروس کرونا، بلافاصله تعدادی از مجرمان و سودجویان به سوء استفاده از وضعیت موجود پرداختند و ریشه جرایم خود را گسترش دادند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: بعضی از سارقان و کلاهبرداران با زدن ماسک های بهداشتی (نقاب) به در منازل شهروندان در یکی دیگر از شهرهای کشور رفتند و به بهانه آموزش پیشگیری از کرونا، اقدام به زورگیری کردند یا سارقان معتاد با استفاده از خلوت بودن کوچه ها و خیابان ها به سرقت از محتویات داخل خودروها روی آوردند که همه این جرایم توسط گروهی از کارشناسان زبده در پلیس مشهد مورد تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی و پلیسی قرار گرفت.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: بلافاصله تغییر تاکتیک های عملیاتی و رصدهای اطلاعاتی به نیروهای  انتظامی اعلام شد و با تدابیر سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی) گشت های نامحسوس و لباس شخصی نیز در همه کلانتری های مشهد تقویت شدند تا کوچه ها و خیابان های حرم را نیز به قرق خود درآورند.

سرهنگ صارمی ساداتی ادامه داد: نیروهای موتوری و خودرویی به صورت شبانه روزی در خودروهای حفاظتی مشغول گشت زنی و انجام وظیفه هستند و با هرگونه جرایم مشهود قاطعانه برخورد می کنند که در همین راستا یکی از سارقان حرفه ای هنگام ارتکاب جرم هدف گلوله پلیس قرار گرفت و به شدت مجروح شد.
این فرمانده با تجربه که در بسیاری از عملیات های انتظامی حضور مستقیم دارد، در تشریح ماجرای دستگیری سارق حرفه ای گفت: در پی افزایش پرونده های سرقت در بولوار هدایت و ابوطالب،گروه ویژه گشت های نامحسوس و تجسس کلانتری شفای مشهد به فرماندهی سرگرد امارلو (سرپرست کلانتری) وارد عمل شدند و با استفاده از شگردهای تخصصی به ردزنی سارقان پرداختند.

سرهنگ عباس صارمی خاطرنشان کرد:درحالی که نیروهای گشت همه خودروهای پارک شده در اطراف خیابان ها را زیرنظر داشتند ناگهان در ساعت ۵ بامداد و هنگام خلوت بودن کوچه ها، مردی را در هدایت ۱۲ مشاهده کردند که به طرز مشکوکی اطراف خود را می پایید او در یک لحظه شیشه یک دستگاه پژو ۴۰۵ نقره ای را شکست و فقط در چند ثانیه با سرقت لوازم داخل خودرو قصد فرار داشت که در محاصره نیروهای گشت افتاد.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: سارق مذکور که راه فراری نداشت ناگهان قمه بزرگی را از کمرش بیرون کشید و به سمت نیروهای انتظامی حمله ور شد. ماموران با دادن اخطارهای قانونی از وی خواستند توقف کند اما او لوازم سرقتی مانند ضبط و پخش خودرو را از زیر پیراهنش بیرون آورد به سوی ماموران پرت کرد و با پای پیاده گریخت.

او شیشه منزل یکی از شهروندان را نیز با قمه شکست تا وارد خانه مردم شود که در همین هنگام نیروهای گشت با شلیک تیر هوایی باز هم به او اخطار دادند اما سارق مذکور همچنان برای باز کردن راه فرار به سوی ماموران حمله ور می شد تا این که یکی از نیروهای زبده کلانتری پای چپ سارق را هدف گرفت و با شلیک گلوله ای به زیر قوزک پا او را زمین گیر کرد.

.
کلیددار امنیت شهر مشهد اضافه کرد: همزمان با انتقال مجروح به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد  مشهد، تحقیقات درباره این سارق حرفه‌ای   آغاز و مشخص شد که او لوازم زیادی را فقط.....


کد خبر : 1255734  |  سرپوش
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری