×
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ ۱۱:۵۴

آتش‌سوزی مرگبار در یک ساختمان مسکونی پاریس؛ حداقل ۸ کشته و ۲۸ مصدوم

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، دستکم هشت نفر در آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در پاریس، پایتخت فرانسه کشته شدند. در این حادثه 28 تن نیز زخمی شدند. این حادثه در ساعات اولیه روز سه شنبه در یکی از ساختمان‌های هشت طبقه منطقه شانزده پاریس روی داد. سخنگوی آتش نشانی پاریس اعلام کرده است که امکان افزایش شمار قربانیان این حادثه وجود دارد.

به گفته وی حریق در طبقات هفتم و هشتم این ساختمان مسکونی همچنان مهار نشده است. بنا به گزارشها سه نفر از مصدومان این حادثه ماموران آتش نشانی هستند. هر چند علت این حادثه هنوز مشخص نشده است اما دادستانی پاریس از بررسی احتمال عمدی بودن این آتش سوزی خبر داده است. به گفته دادستانی پاریس یک نفر نیز در همین راستا بازداشت شده است.

 آتش سوزی حدود ساعت یک بامداد آغاز شد و طبق گزارشها برخی از ساکنان ساختمان برای حفظ جان خود از زبانه های آتش به پشت بام پناه برده بودند. این در حالی است که شماری دیگر از ساکنان از پنجره ها تقاضای کمک می کردند. ماموران آتش نشانی پاریس موفق شدند تعدادی از افرادی را که به پشت بام ساختمان پناه برده بودند نجات دهند.

 شهرداری منطقه شانزدهم پاریس دستور تخلیه دو ساختمان مجاور محل آتش سوزی را صادر کرده است. گزارشها حاکی است که در ساعت پنج صبح، حدود ۲۰۰ مامور آتش نشانی پاریس همچنان در حال تلاش برای مهار حریق هستند. انفجار به علت نشت گاز کمتر از یک ماه پیش در محله نهم پاریس جان چهار نفر را گرفت. 115  .

..


کد خبر : 125993  |  جام نیوز

اخبار مرتبط