×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۲۰ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۲:۱۴

مصر میزبان ۱۴۴۰۰ نشست اندیشه ای در ماه مبارک رمضان

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الیوم السابع، وزارت اوقاف با همکاری موسسه الازهر، 14 هزار و 400 نشست اندیشه ای در ماه مبارک رمضان 1441 هجری قمری در سراسر مصر برگزار می کند. این نشست ها با هدف بیان آسانی و شکیبایی در اسلام، گسترش مکارم اخلاق و ارزش های انسانی و تقویت مبانی همزیستی مسالمت آمیز بین همه مردم برگزار خواهد شد.

وزارت اوقاف مصر همچنین در ماه مبارک رمضان سه دیدار هفتگی با حضور ائمه مساجد اوقاف، واعظان الازهر، استادان دانشگاه الازهر برگزار می کند. این دیدارها بر ارزش های ایمانی، اخلاقی و انسانی متناسب با فضای ماه مبارک رمضان تمرکز خواهد داشت. این نشست ها با نظارت دکتر «احمد طیب»، دکتر «محمد مختار» وزیر اوقاف و در چارچوب همکاری مثمر ثمر بین موسسه الازهر و وزارت اوقاف برگزار می شود.

در همین حال، وزارت اوقاف مصر امروز (چهارشنبه 14 اسفند) با انتشار بیانیه ای از مردم خواست تا بین عالم متخصص و غیرمتخصص تفاوت قایل شوند. این وزارتخانه به استفاده از عقل و منطق درباره احکام اسلامی دعوت کرد. بیانیه وزارت اوقاف مصر به دلیل صدور برخی از فتواهای غیرعقلانی و غیرمتناسب با احکام اسلام منتشر شده است.

. ..


کد خبر : 1262088  |  شبستان

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری