×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۲۴ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۲:۱۹

بمب‌های نم کشیده!

آی اسپورت - رسیدن تمام قدرت اجرایی مورد‌نظر علی فتح‌الله‌زاده به وی پس از دور تازه‌ای از فعل و انفعال‌ها در استقلال به معنای آغاز عصری تازه در این باشگاه است که البته و طبعاً با سه دوره قبلی مدیریت وی در این باشگاه مشابهت زیادی خواهد داشت. فتح‌الله‌زاده گفته است اولویت نخست کارش تسویه حساب هرچه سریع‌تر با طلبکاران باشگاه و پرداخت بدهی آنها است و این بخصوص در ‌مورد خارجی‌هایی مثل شیخ دیاباته و هروه میلیچ بازیکنان خارجی فعلی استقلال صدق می‌کند که اگر پول خود را نگیرند خطر مجادلات قضایی تازه‌ای را برای این باشگاه به وجود خواهند آورد.

فتح‌الله‌زاده سپس باید تیمی را تقویت کند که هرچند مهره‌های خوب زیاد و به زعم وی یک سرمربی شجاع دارد و پس از شروعی بد در فصل جاری به بالاهای جدول لیگ برتر صعود کرده اما «جنس»‌اش هنوز جور نیست و باید به موارد دیگری مجهز شود تا یک مدعی جدی و واقعی‌تر برای قهرمانی در لیگ برتر و در تمامی مسابقات دیگری باشد که فراروی این تیم قرار دارد.

مرد کارزارهای سختحاج فتح‌الله بر‌اساس سوابقی که از وی در دست است و کارهایی که طی بیش از 25 سال حضورش در جمع آبی‌ها انجام داده، مردی است که از ستیزه‌های بزرگ نمی‌هراسد و مرد کارزاهای مهم و سخت است و خود او به هفت (و شاید هم شش) جامی که طی آن سال‌ها برای آبی‌ها کسب کرده، می‌بالد و سند کفایت خود در کارهای محوله به وی می‌داند.

او به لحاظ روابط عمومی و جلب مخاطبین و مردم و راضی نگهداشتن هواداران نیز در جایگاه بالایی قرار دارد و می‌داند چه بگوید تا حتی طلبکارترین افراد از باشگاه استقلال هم احساس رضایت کنند و دست از پافشاری روی مطالبات خود بردارند. فتح‌الله‌زاده آدمی است که با آئین تیمداری و روش‌های باشگاهداری هم آشنا است و می‌داند از چه راه‌هایی وارد شود تا تیم تحت اداره‌اش در کمترین زمان‌ها و کوتاه‌ترین موقعیت‌ها به بهترین بیلان‌ها و مهم‌ترین دستاوردها نائل شود.

در عصر پول‌مداری‌های بی‌ضابطهبا این حال این سؤال به قوت خود باقی است که آیا فتح‌الله‌زاده قادر به انتقال این قابلیت‌ها به زمانه کنونی و استفاده حداکثری از آنها هست یا خیر و اگر مجبور به معامله و تعامل روی قرار و مدارهای قبلی و ترمیم کار مدیران قبل از خود شود، همان میزان توفیق را به‌دست خواهد آورد که در گذشته کسب می‌کرد یا خیر.

این را فقط با گمانه‌زنی و حدس و پیش‌بینی نمی‌توان دریافت و باید صبر کرد و مناسبات فعلی و برنامه‌های کنونی و راه‌حل‌های حاجی فتح‌الله را برای آنها دید و سپس به یک جمع‌بندی بهتر رسید. قدر ‌مسلم اینکه کار فتح‌الله‌زاده نسبت به دفعات قبلی مدیرعاملی وی سخت‌تر است و در شش سالی که او از این سمت دور بوده، مسائل زیادی و بخصوص پول‌مداری‌های بیش از حد و بدون ضابطه فوتبال را کاملاً دگرگون و زشت‌رو کرده و هرچند او از اکثر مدیران منصوب شده در استقلال طی سال‌های غیبتش بسیار کارآمدتر است اما در آستانه سال 1399 او با مناسباتی روبه‌رو است که حتی برای فتح‌الله‌زاده نیز سخت و صعب‌العبور است و بمب‌هایی که او در گذشته می‌ترکاند و استقلال را به پرواز درمی‌آورد، شاید در سال‌های نبود او در.

.....


کد خبر : 1262104  |  آی اسپورت

کلید واژه ها

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری