×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۲۴ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۲:۲۰

خارجی‌های لیگ؛ مهاجمان‌ پرسپولیس پوچ بودند!

آی اسپورت - در حال حاضر آمار خارجی‌های باکیفیت لیگ بالا رفته است و به قول معروف، غریبه‌های لیگ نوزدهم امتحان خود را پس داده‌اند. مدت‌ها بود که مدعیان قهرمانی برای تقویت خود به سراغ بازیکنان خارجی می‌رفتند و تنها چیزی که نصیب‌شان می‌شد، قرارداد سنگین بازیکن بود که محرومیت و یا جریمه‌ای چند برابر را در پی داشت.

البته در این مسیر تنها پرسپولیس بوده که انتخاب‌های خوبی نداشته و به جز رادوشوویچ، سایر بازیکنان خارجی انتخاب شده توسط این باشگاه به اصطلاح پوچ بوده‌اند و نتوانستند کمکی به سرخ‌های پایتخت بکنند؛ از بودیمیر کروات گرفته که به تازگی هزینه زیادی روی دست پرسپولیس گذاشت تا استوکس فراری و اوساگونا افت کرده.

شیخ دیاباتهشیخ استقلالی، در اولین فصل حضورش در ایران حسابی گل کاشت و گل زد تا خیال آبی‌ها بالاخره راحت شود که توانسته‌اند جایگزینی برای تیام پیدا کنند. زوج او و قائدی، لقب بهترین خط حمله را نصیب استقلال کرده و حالا او با ۸ گل زده، یکی از شانس‌های آقای گلی لیگ ایران است. البته مهاجم آبی‌ها چند وقتی است که دچار مصدومیت شده و نتوانسته استقلال را همراهی کند اما تعطیلی موقت لیگ فرصت خوبی است تا او ریکاوری سریع‌تری داشته باشد و در بازی‌های بیش‌تری زیر نظر مجیدی به میدان رود.

استنلی کی‌روشآقای گل فصل پیش لیگ ایران، در ابتدای فصل قرارداد خود را با سپاهان تمدید کرد تا باز هم شاهد درخشش او در لباس زرد اصفهانی‌ها باشیم. این مهاجم برزیلی، با وجود مصدومیت‌های ابتدای فصل با برگشت به میدان عملکرد خوبی داشته و در هفته‌های اخیر، با ضربات سر خود حلال مشکلات امیر قلعه‌نویی بوده است.

او در لیگ نوزدهم ۷ گل به ثمر رسانده و تنها ۳ گل با صدرنشین گلزنان لیگ برتر فاصله دارد. میمبلاهافبک مهاجم خوش‌تکنیک تراکتور، در همان فصل اول توانست با تکنیک زیبای خود و شوت‌های انفجاری‌اش از هواداران تراکتور دلبری کند و شاید اگر دنیزلی بی‌انگیزه روی نیمکت تراکتور نبود، او آمار بهتری را می‌توانست در گلزنی و گل‌سازی برای خود ثبت کند.

البته میمبلا هم در اوایل نیم‌فصل دوم با مصدومیت‌هایی روبه‌رو شد که باعث شد او از ترکیب اولیه تراکتور دور شود اما روند آماده‌سازی او به خوبی انجام شده است و وینگر پرویی آماده پر کردن جای مسعود شجاعی لست که باید یکی ۲ هفته دیگر غایب سرخ‌های تبریزی باشد.هرویه میلیچدفاع چپ استقلال خیال آبی‌ها را از سمت چپ این تیم راحت کرده و موفق شده میلاد زکی‌پوری که هواداران استقلال اعتقادی به او ندارند را نیمکت‌نشین کند.

نفوذهای متعدد و در اختیار تیم بودن، از ویژگی‌ها مدافع سابق ناپولی و فعلی استقلال است و موفق شده در این فصل ۲ گل هم برای آبی‌ها پایتخت به ثمر برساند. این مدافع نسبت به زکی‌پور در حمله خطرناک‌تر است و بارها توانسته حملات استقلال را از سمت چپ پایه‌ریزی کند. گئورگی ولسیانیبدون شک، یکی از بهترین خارجی‌های اخیر لیگ ایران هافبک مدافع سپاهان است.

پنالتی‌زنی که خیال امیر قلعه‌نویی را در خط دفاع و خط حمله راحت کرده است. درخشش سال گذشته او در نساجی، نظر قلعه‌نویی را جذب کرده و حالا او را به یکی از ستون‌های اصلی سپاهان تبدیل کرده است. البته بدشانسی طلایی‌پوشان باعث شده تا این مدافع هافبک گرجستانی با مصدومیت مواجه شود و دست قلعه‌نویی.

.....


کد خبر : 1262108  |  آی اسپورت
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری