×
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
۲۴ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۲:۲۱

ماجرای تعهد؛ وقتی مرغ همسایه غاز است

آی اسپورت - بعد از تمام شدن کار ویلموتس روی نیمکت تیم ملی و در حقیقت تمام شدن کار تاج در فدراسیون فوتبال، باز هم بحث در اختیار گرفتن نیمکت تیم ملی حسابی داغ بود. کاملاً مشخص بود که فدراسیون فوتبال با شرایطی که از نظر مالی و مدیریتی داشت، نمی‌توانست به دنبال یک سرمربی طراز اول باشد و باید به سرمربیانی که پیش‌بینی می‌شد اکتفا می‌کرد، مربیان خارجی مثل برانکو ایوانکوویچ و در نهایت مربیان داخلی که تعدادشان بیشتر بود.

نظر بیشتر کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال هم در همین چارچوب بود و زمانی که دست فدراسیون از برانکو هم کوتاه شد، خیلی از همین کارشناسان و پیشکسوتان، روی انتخاب سرمربی ایرانی اتفاق نظر داشتند و شرایط طوری پیش رفت که مربیان ایرانی با تجربه و موفق شانس بالایی برای در اختیار گرفتن نیمکت تیم ملی داشتند.در همین روزها صحبت‌ها بیشتر در مورد امیر قلعه‌نویی که در سپاهان مشغول بود، علی دایی که تیمی نداشت و در نهایت یحیی گل محمدی که او نیز در شهر خودرو حضور داشت، بود.

کم کم دو گزینه دیگر یعنی علی دایی و گل محمدی هم از لیست فدراسیون فوتبال خارج شدند و به ظاهر تنها گزینه‌ای که می‌توانست هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد، امیر قلعه‌نویی بود. مربی که هم سابقه حضور روی نیمکت تیم ملی داشت، هم موفقیت‌های زیادی در لیگ برتر داشت و بارها و بارها با تیم‌های مختلف توانسته بود به قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کند، هم اینکه نظر کارشناسان نیز روی انتخاب این سرمربی برای نیمکت تیم ملی مثبت بود.

ناگفته نماند که امیر قلعه‌نویی هم مثل اغلب سرمربیان که قطعاً دوست دارند، هدایت تیم ملی کشورمان را برعهده بگیرند، نه تنها از این شرایط ناراضی نبود، بلکه خیلی هم از حضور در نیمکت تیم ملی استقبال می‌کرد اما او به سپاهان تعهد داشت و به این راحتی نمی‌توانست سپاهان را که در شرایط حساسی قرار داشت، تنها بگذارد، قلعه‌نویی حتی علاقه‌اش به حضور تیم ملی را هم کتمان و مخفی نکرد اما حضورش در تیم ملی را منوط به توافق مدیران باشگاه سپاهان با فدراسیون فوتبال کرد که در نهایت به نتیجه‌ای که مطلوب قلعه‌نویی بود، نرسید.

به طور حتم با برخی از نظرات و رفتارهای امیر قلعه‌نویی نه تنها همراهی نداریم، بلکه حتی مخالف او نیز هستیم و شاید پیش از این از او در این خصوص انتقادهایی هم داشتیم اما باید اعتراف کنیم که امیر قلعه‌نویی در خصوص این موضوع که اتفاقاً موضوعی بود که به این راحتی کسی نمی‌توانست از آن عبور کند، کاملاً حرفه‌ای رفتار کرد و حتی متوسل به برخی از رفتارها که پیش از این و حتی در مورد انتخاب سرمربی جدید تیم ملی از برخی افراد به چشم دیدیم، نشد، قلعه‌نویی به تعهداتش به سپاهان پایبند بود و ماند و حتی از دست دادن نیمکت تیم ملی هم او را وسوسه نکرد.

در مقابل امیر قلعه‌نویی که بعداً معلوم شد، اسکوچیچ قرار داشت. سرمربی که تیمش؛ صنعت نفت آبادان با حضور او روزهای خوبی را پشت سر گذاشته و توانسته بود به عنوان پدیده این فصل از رقابت‌ها باشد، صنعت نفت با نمایش خوبش توانسته بود، خود را به جمع مدعیان برساند و نه تنها امتیازات بسیار خوبی گرفته بود، حداقل کسب سهمیه آسیا برای این تیم قابل تصور بود اما در روزهایی که صحبت از نیمکت تیم ملی بود، او به بهانه‌های مختلف از هدایت تیم صنعت نفت سرباز زد و در همین روزها صنعت نفت، بازی‌هایش را یکی پس از دیگری با باخت پشت سرگذاشت.

. جالب است که اسکوچیچ نه تنها،.....


کد خبر : 1262111  |  آی اسپورت

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری