×
سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
۲۰ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۳:۴۰

گلایه رئیس کل سازمان نظام پزشکی از کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده

محمدرضا ظفرقندی، عنوان داشته است؛ در حالی که مطب‌های خصوصی متخصصان داخلی، عفونی و ریه و پزشکان عمومی سطح اول شناسایی و ارجاع و مشاوره و درمان افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و نیز موارد مبتلا به بیماری کرونا ویروس جدید (کووید ۱۹) هستند، پزشکان شاغل در این مراکز برای تهیه وسایل ساده حفاظتی مثل ماسک و مواد ضدعفونی کننده با مشکلات فراوان روبرو هستند و این مشکلات با وجود پیگیری‌های فراوان مسئولان سازمان نظام پزشکی مرتفع نشده است.

در نامه رئیس کل سازمان نظام پزشکی، به سعید نمکی وزیر بهداشت، آمده است: بخش عمده مراجعه بیماران مشکوک به بیماری کووید ۱۹ به همکاران مستقر در مطب‌ها، به خصوص همکاران پزشک عمومی و متخصصین عفونی، ریه و داخلی است. ضرورت حفاظت کادر پزشکی در مطب‌ها و نیز امکان حفاظت خود بیماران در محیط مطب بر جنابعالی پوشیده نیست.

به رغم پیگیری مجدانه جنابعالی و مکاتبه با رئیس جمهور و نیز پیگیری مکرر و مصرانه و هر روز اینجانب و همکاران من در سازمان نظام پزشکی مراکز شهرستان‌ها از مسئولین وزارت بهداشت، و حتی تلاش برای تهیه ملزومات ضروری از قبیل ماسک و مواد آنتی سپتیک و…، از بازار آزاد، نتیجه مطلوب حاصل نشده و مشکلات ارائه خدمت در مطب‌ها باقی است و اینجانب در مقابل مطالبات به حق همکاران عزیز و تلاشگر جامعه پزشکی پاسخ شایسته‌ای ندارم.

در کنار این شرایط بعضی اظهارنظرهای تهدیدی و غیر کارشناسی نیز مزید بر علت شده و نه تنها باعث حل مشکلات نمی‌شود بلکه موجب کاهش انگیزه تلاشگران خدوم جامعه پزشکی می‌گردد.امید است با دستور اکید جنابعالی، حل مشکلات فوق‌الذکر در زیر مجموعه‌های آن وزارت با کمک سازمان نظام پزشکی مورد توجه جدی و اولویت قرار بگیرد و امکان ادامه خدمت شایسته برای همکاران ارجمند فراهم گردد.

.* مهر..


کد خبر : 1262208  |  اکو فارس

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری