×
سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
۱۹ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۳:۴۰

آغاز طرح ضربتی پاکسازی و زیبا سازی حریم راه های مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، مهندس عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب افزود: به منظور در پیش بودن بهار طبیعت و ایام نوروز و همچنین امنیت حریم راه ها و سامان دهی محورهای استان ، طرح ضربتی پاکسازی و زیبا سازی حریم راه ها در قالب استقرار 20 اکیپ ویژه راهداری شامل (سرپرست اکیپ ، پنج نیرو راهدار ، یک دستگاه گریدر ، یک دستگاه بلدوزر ، دو دستگاه کامیون ، یک دستگاه لودر ، یک دستگاه بیل مکانیکی و بکهو ) در دستور کار راهداران این اداره کل قرار گرفت.

وی ادامه داد : با توجه به رعایت کاربران جاده ای در خصوص پرهیز از سفرهای غیرضروری در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش تردد در جاده های پر نقش و نگار مازندران ، فضای کاری برای راهداران پر تلاش در جهت اجرای این طرح فراهم شده است. مهندس نجفی تاکید کرد : پاکسازی و زیباسازی حریم راه ها می تواند نقش بسیار مهمی درامنیت جاده ها و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی ایفاء نماید.

مهندس نجفی خاطر نشان ساخت : راهداران پر تلاش این اداره کل بر اساس ماده 7 آیین نامه حریم راهها مبنی بر ریختن زباله ، نخاله ، مصالح ساختمانی روغن موتور و نظایر آن و یا نصب و استقرار تابلو یا هر شی دیگر در راه ها و حریم قانونی آنها در داخل و خارج محدوده ی قانونی شهر ها و همچنین هرگونه عملیات که موجب اخلال در امر تردد وسایل نقلیه می شود و نیز ایجاد راه دسترسی ممنوع می باشد ، اقدام به جمع آوری موارد ذکر شده و انجام وظایف قانونی خود می نمایند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران عنوان کرد: زیباسازی و پاکسازی حریم راهها نیاز به یک فرهنگ سازی وسیع در سطح جامعه داشته و همه آحاد مردم باید نسبت به این مهم خود را مسئول بدانند. گفتنی است طرح مذکور در قالب عملیات ویژه راهداری نوروزی این اداره کل در سطح کلیه محورهای اصلی و شریانی استان به اجرا در می آید.

...


کد خبر : 1262209  |  اکو فارس
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری