×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۲۲ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۳:۴۰

بیمارستان‌های آمریکا ممکن است به کانون شیوع کرونا تبدیل شوند

به گزارش فارس، یک رسانه آمریکایی گزارش داده تخلفات و کاستی‌های موجود در بیمارستان‌های آمریکا از عدم آمادگی این کشور برای مقابله با «کرونا» حکایت دارد.پایگاه «تروث‌‌آوت» بر اساس نتایج تحقیق رسانه آمریکایی «پروپابلیکا» نوشته اوایل ماه فوریه یک کشتی حامل آمریکایی‌های چین در ساحل شهر «بایون»، واقع در ایالت «نیوجرسی» پهلو گرفت.

چهار نفر از مسافران این کشتی بایستی برای معاینات پزشکی بیشتر به بیمارستان مراجعه می‌کردند. بیمارستانی که مشخصاً برای این افراد در نظر گرفته شد «University Hospital» در شهر نیوآرک ایالت نیوجرسی بود: یک مرکز آموزش پزشکی که به اتاق‌های ایزوله معجز بود.فیل مورفی، فرماندار نیوجرسی در بیانیه‌ای گفت: «این بیمارستان هنگام معاینه بیماران از پروتکل‌های مناسبی برای کنترل عفونت پیروی می‌کند.

» نتیجه آزمایش مسافران این کشتی منفی بود، اما منظور فرماندار هم روشن بود: نخستین موارد مبتلا به ویروس کرونا به بیمارستان یونیورسیتی منتقل خواهند شد. تروث‌آوت نوشته این بیمارستان در سال‌های اخیر برای کسب مهارت در زمینه کنترل شیوع بیماری‌های عفونی که از اهمیتی حیاتی برای مبارزه با کووید-۱۹ برخوردار است تلاش کرده است.

کمتر از دو سال پیش، یک باکتری مرگبار به این مرکز درمانی راه پیدا کرد. سه کودک به بیماری مبتلا شده و جان باختند. در آن زمان، ناظران بهداشتی این بیمارستان را به دلیل در اختیار نداشتن تعداد کافی نیرو، ناتوانی در حفظ فضای بهداشتی و جداسازی نامناسب بیماران مبتلا به عارضه‌های تنفسی مورد انتقاد قرار دارند.

ارزیابی این ناظران این بود که بیمارستان مورد نظر جان بیماران را «در معرض خطر قرار داده است.»امروز کمیسیونر بهداشت ایالت نیوجرسی ریاست این بیمارستان را به عهده دارد. دکتر «شیریف الناهال»، در مصاحبه‌ای با «پروپابلیکا» گفته مشکلات عفونی موجود در این بیمارستان مربوط به گذشته هستند و تخلفات مورد اشاره در گزارش‌های انتقادی قبلی، اصلاح شده‌اند.

تروث‌آوت نوشته، علی‌رغم این کنترل بیماری‌های عفونی مشکل تکرارشونده برخی از بیمارستان‌هایی است که از آنها انتظار می‌رود برای کنترل بیماران کووید-۱۹ به کار گرفته شوند. پایگاه «پروپابلیکا» هم بر اساس بررسی‌هایی که بر روی صدها بیمارستان آمریکایی انجام داده این مسئله را تأیید کرده است.

تروث‌آوت نوشته است: «این مسئله باعث ایجاد این نگرانی می‌شود که این بیمارستان‌ها می‌توانند به کانونی برای کرونا تبدیل شوند. این باعث خواهد شد بیماران در معرض خطر قرار بگیرند و کارکنان مبتلا شده نتوانند از دیگران مراقبت کنند.»«پیتر هوتز»، از مقام‌های یک دانشکده پزشکی در هیوستون می‌گوید: «کارکنان بخش سلامت، نگرانی اصلی من هستند.

» او خاطرنشان کرد که در چین ۱۵ درصد از کارکنان بیمارستان‌های مخصوص نگهداری بیماران عفونی به شدت به کرونا مبتلا شده‌اند. وی اضافه کرد: «اگر این اتفاق در آمریکا رخ بدهد و ما شاهد آن باشیم که این شمار کارکنان روانه خانه یا آی‌سی‌یو شوند و همکارانشان از آنها مراقبت کنند مشکلات بروز خواهند کرد.

. این مسئله در حال حاضر بخش آسیب‌پذیر آمادگی ما است.» تروث‌آوت به نقل از کارشناسان.....


کد خبر : 1262211  |  اکو فارس
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری