×
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
۲۲ ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۲۳:۵۹

معیشت فرهنگیان مورد توجه ویژه مسئولان باشد/مسافرکشی معلمان فاجعه برای نظام آموزش و پرورش است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، منتخب مردم شهرستان‌ های بویراحمد، دنا و مارگون از اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد و در نشستی با حضور شورای معاونین این اداره کل، مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رئیس سازمان دانش آموزی مشکلات این حوزه را مورد بررسی قرار دادند.

«مهدی روشنفکر» در این نشست که امروز ( ۱۴ اسفند ماه ) در محل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، با بیان اینکه ساحت مقدس آموزش و پرورش را نباید به مسائل شبه سیاسی آلوده کرد، اظهار داشت: آموزش و پرورش نباید حیات خلوت جریان‌ های سیاسی و باندهای قدرت شود.
منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون گفت: آموزش و پرورش در این دوره از انتخابات با وجود برخی اشکالات در برخی مناطق و شهرستان‌ ها، عملکرد مطلوبی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه باید به معیشت فرهنگیان توجه ویژه کرد از آمادگی برای پیگیری مشکلات این قشر خبر داد و اضافه کرد: شغل دوم برای یک معلم از جمله مسافرکشی فاجعه برای نظام آموزش و پرورش است.
روشنفکر خاطرنشان کرد: آیا به این فکر کرده‌ایم که چرا امروز دانش آموزان از تعطیل بودن مدارس خوشحال می‌شوند؟ باید تدبیری اندیشیده شود، زیرا این زنگ خطر برای آینده کشور است.


منتخب مردم شهرستان‌ های بویراحمد، دنا و مارگون یادآور شد: باید کلاس درس را جذاب کرد تا دانش آموزان از تعطیلی مدارس نگران شوند نه اینکه خوشحال باشند.وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت متوازن در سایه آموزش و پرورش متعادل شکل می‌ گیرد، خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی در مناطق حاشیه شهر یاسوج و دیگر مناطق از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم.


روشنفکر ادامه داد: تلاش برای تجهیز کتابخانه مدارس به کتب کمک آموزشی برای تسهیل دسترسی آسان و ارزان دانش آموزان بی‌ بضاعت به کتاب‌ های کمک آموزشی به وسیله حمایت خیرین در راستای نیل به عدالت آموزشی در دستور کار مسئولان آموزش و پرورش باشد.منتخب مردم شهرستان‌ های بویراحمد، دنا و مارگون با اشاره به تعطیلی پیش بینی نشده مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: این تعطیلی باعث عقب ماندگی و افت تحصیلی دانش آموزان شده که ضرورت دارد وزارت آموزش و پرورش دوره زمانی لازم با هدف جبران این عقب ماندگی درسی را به پایان سال تحصیلی اضافه کند.

. ..


کد خبر : 1262236  |  شبستان

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری