×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۲۳ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۰:۰۰

برگزاری مسابقه بین المللی حفظ قرآن کریم و ابتهال دینی در مصر

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از البوابه، سومین دوره مسابقه بین المللی حفظ قرآن کریم و ابتهال دینی با نام «شیخ سید النقشبندی» مبتهل مصری روز جمعه (16 اسفند1398) در مرکز فرهنگی پورسعید در مصر برگزار می شود. این مسابقه با حضور دکتر «محمد مختار جمعه» وزیر اوقاف، «عادل الغضبان» استاندار پورسعید و همزمان با افتتاح مجتمع اسلامی در شهر پور فؤاد آغاز می شود.

«عادل مصیلحی» مشاور رسانه ای استاندار پورسعید و مدیر اجرایی این مسابقه، گفت: مسابقه امسال با حضور قاریان و حافظان 41 کشور از قاره آسیا، آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین و کشورهای عربی برگزار خواهد شد. مصیلحی افزود: مبلغ تخصیص یافته برای جوایز مالی سه نفر اول این مسابقه، 920 هزار پوند است. وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این مسابقه در چهار رشته: حفظ کامل قرآن کریم به دو روایت، حفظ کامل قرآن کریم برای بانوان، ابتهال و سرود دینی، صوت نیکو بایکدیگر به رقابت می پردازند.

مدیر اجرایی این مسابقه، گفت: کمیته داوران شامل دکتر «عبدالکریم صالح» رئیس کمیته تصحیح قرآن در الازهر، دکتر«عبدالفتاح الطاروطی» قاری قرآن، شیخ «محمد زغلول» امام جماعت مسجد الازهر، شیخ «جاسم الامیری» از کشور امارات، شیخ «محمد ترابی» از کشور مراکش، دکتر«محمد صادق» از کشور یمن و «حسام صقر» از اپرای مصر است.

. ..


کد خبر : 1262243  |  شبستان

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری