×
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
۲۱ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۱:۰۱

سیستم ترمز عقب خودرو در ایران ساخته شد

به گزارش اکوفارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، آوای خوش تولید پس از تحریم‌های ظالمانه باز هم به گوش می‌رسد. بعد از تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران اعمال کرد صنعت خودروسازی با مشکلات متعددی اعم از خروج خودروسازها رو به رو شد اما با تکیه بر مهندسان ایرانی توانستیم خود را در این حوزه تقویت کنیم.

حالا به کمک مهندسان داخلی برای اولین بار خط تولید سیستم ترمز عقب خودرو به‌صورت دیسکی در کشور افتتاح شده که از این سیستم در خودروهای رانا، دنا و پژو ELX استفاده می‌شود.به گفته سازندگان این قطعه، واردات این محصول در کشور سالیانه ۳۰ میلیون دلار مصرف ارزی داشته که با تولید داخل شاهد کاهش ارزبری آن خواهیم بود و اگر بتوانیم خود را در داخلی سازی قطعات تقویت کنیم به صادرات این محصولات خواهیم رسید.

افتتاح خط تولید سیستم ترمز عقب دیسکی نکونظر عضو انجمن قطعه سازان و مدیر عامل یک شرکت قطعه ساز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: این خط تولید با توجه به نیاز جامعه این خط طراحی، افتتاح و اکنون به تولید رسیده است.او بیان کرد: مواد اولیه این قطعه ۱۰۰ درصد تولید داخل است و همچنین با توان تولید ۱۰۰ دست در روز و افزایش هزار دست در روزهای آینده توان تأمین نیاز داخل را داراست.

عضو انجمن قطعه سازان درباره اینکه صادراتی برای این قطعه صورت خواهد گرفت یا خیر؟ تشریح کرد: به دلیل اینکه این محصول با توسعه یک خودرو همراه است، تا زمانی که ارتباطات بین‌المللی برقرار نشده امکان صادرات این کالا وجود ندارد. زمانی که ارتباطات بین‌المللی برقرار شود، می‌توانیم برای خودروهایی که محصول بوش هستند این کالا را صادر کنیم.

نکونظر درباره مشکلات موجود در حوزه داخلی‌سازی قطعات، تشریح کرد: در تأمین مواد اولیه مشکلی وجود ندارد و اکنون تنها حدود ۱۰ درصد مواد اولیه با مشکل از خارج کشور وارد می‌شود.داخلی سازی ۸۵ درصد ترمز عقب ترمز دیسکیمازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه‌سازان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: بحران‌های مختلفی را در ماه‌های گذشته پشت سر گذاشتیم که خوشبختانه با همت بخش خصوصی و درایت وزارت صنعت، معدن و تجارت سختی تحریم‌ها را رفع کردیم.

او بیان کرد: در سال ۹۰ تحریم‌هایی بر کشور اعمال شد که باعث شد در بسیاری از صنایع مانند صنعت خودروسازی خیلی عقب‌تر از حال باشیم چرا که در آن سال هیچ تولیدی نداشتیم و وابستگی زیادی به خارج از کشور داشتیم.دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت: در سال ۹۷ نیز تحریم‌هایی اعمال شد، اما به دلیل اینکه در گذشته نیز این شرایط را پشت سر گذاشته بودیم و تا حدودی توانستیم خود را در این صنعت تقویت کنیم و به تولید ۵۰۰ خودرو در روز برسیم.

بیگلو ادامه داد: امروز با استناد به دستور مقام معظم رهبری و مغفول ماندن توانمندی‌هایمان در صنعت خودرو توانستیم خود را در این حوزه تقویت کنیم که خوشبختانه در مجموع به تولید ۴ هزار خودرو در روز رسیدیم.دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت: اکنون هر آنچه داریم حاصل دسترنج مهندسان است. این نکته ناگفته نماند اگر تحریم‌ها اعمال نمی‌شد ممکن بود مانند این روزها به رونق تولید نمی‌رسیدیم و خوشحالیم که وابستگی‌مان به خارج از کشور کاهش یافت.

.بیگلو درباره مشکلات صنعت خودروسازی و قطعه‌سازان، بیان کرد: مشکل ما در تأمین مواد قطعه‌سازی است، متأسفانه مواد اولیه جوابگوی تولید برای تمام متقاضیان جامعه نیست و کلید آن کاهش قیمت مواد اولیه است.او درباره راهکار‌های.....


کد خبر : 1262269  |  اکو فارس
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری