×
سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
۲۵ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۱:۱۵

جشن باشکوه میلاد امام علی(ع) و امام جواد(ع) در هلند

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از iraaqi، موسسه فرهنگی الکوثر به مناسبت سالروز میلاد مولد کعبه حضرت امام علی(علیه السلام) و میلاد امام جواد(علیه السلام) جشن دینی باشکوهی را با حضور دوستداران اهل بیت اطهار(علیهم السلام) در مقر این موسسه در لاهه هلند برگزار می کند. این جشن باشکوه به همت کمیته جشن ها و مناسبت های دینی و با همکاری کمیته بانوان موسسه الکوثر در ساعت 19 روز شنبه (17 اسفند 1398 مطابق با 7 مارس 2020) برگزار می شود.

در این مراسم حجت الاسلام شیخ «ابی طه التمیمی» درباره شخصیت و سیره زندگی امیرالمومنین (علیه السلام) و امام جواد(علیه السلام) سخنرانی می کند. سید«محمد الشرع» نیز به همین مناسبت در مدح این دو امام بزرگ مدیحه سرایی خواهد کرد. گفتنی است، امام علی (علیه السلام) نخستین امام شیعیان و چهارمین خلیفه از خلفای راشدین اهل سنت است.

وی در روز سیزدهم رجب سال سی ام عام الفیل در مکه مکرمه چشم به جهان گشود و در روز 21 رمضان سال 40 هجری قمری به ضرب شمشیر ابن ملجم مرادی در مسجد کوفه به شهادت رسید. امام محمد بن علی معروف به امام جواد و محمد تقی، نهمین امام شیعیان اثنا عشری است. وی در 10 رجب سال 195 هجری قمری در مدینه منوره به دنیا آمد و پس از 17 سال امامت در سن 25 سالگی در آخر ذی العقده 220 به دست معتصم عباسی به شهادت رسید و در کاظمین به خاک سپرده شد.

. ..


کد خبر : 1262294  |  شبستان

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری