×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۳۹ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۱:۲۱

این چلسی دوست‌داشتنی

آی اسپورت - سوپر فرانکی و پسرانش توانستند از سری رقابت‌های مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی جام حذفی انگلیس،با دو گل لیورپول را شکست دهند تا سومین شکست را در چهار مسابقه‌ی اخیر به شاگردان کلوپ تحمیل کنند‌. ‌چلسی که این روز‌ها در آستانه‌ی حذف از لیگ قهرمانان اروپا قرار دارد و با توجه به قرار‌گیری‌ احتمالی‌اش در یکی از جایگاه‌های سوم تا پنجم لیگ و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا‌،تا حدودی تکلیفش را با رقابت‌های دیگر مشخص کرده‌است، ‌با انگیزه‌ی زیادی پا به این مسابقه‌ی جام حذفی گذاشت تا شاید بتواند این فصل را دست پر به پایان برساند‌.

لمپارد بار دیگر و بعد از سه مسابقه به آرایش چهار دفاعه برگشته‌بود‌. کورت زوما و آنتونیو رودیگر در مرکز‌، سزار آزپیلیکوئتا در راست و مارکوس آلونسو در چپ‌، خط دفاعی تماماً غیر بریتانیایی تیم چلسی را تشکیل می‌دادند‌. متئو کواچیچ و بیلی گیلمور هجده ساله (در ششمین بازی خود برای تیم بزرگسالان چلسی‌) جلوی این دفاع چهار نفره قرار داشتند.

ویلیان، راس بارکلی و پدروی کهنه‌کار هم پشت سر تک مهاجم تیم، اولیویر ژیرو، حاضر بودند‌.‌ کپا آریزابالاگا هم بعد از چند هفته نیمکت‌نشینی توانسته‌بود به ترکیب اصلی آبی‌های لندن راه پیدا کند‌.‌ در سمت مقابل،یورگن کلوپ تیمش را با ترکیبی از بازیکنان اصلی‌، ذخیره و زیر بیست‌و‌سه سال به میدان فرستاده‌بود‌.

فن‌دایک‌، رابرتسون‌، فابینیو و مانه چهار مهره‌ای بودند که از ترکیب اصلی لیورپول در این مسابقه از ابتدا به میدان رفتند‌.‌پسران پر‌انگیزه‌ی لمپارد از همان دقایق ابتدایی و با پرس کردن تیم کلوپ، آن‌ها را غافلگیر کردند‌. چلسی با ژیرو‌، بارکلی‌، ویلیان و پدرو سعی در توپ‌گیری در نیمه‌ی زمین حریف داشت و روی یکی از همین پرس‌ها، مهره‌ی با‌تجربه‌ای مثل فابینیو دچار اشتباه شد و با پاسش توپ را در اختیار هم‌وطنش در تیم چلسی قرار داد تا ویلیان با ضربه‌ای از پشت محوطه و روی اشتباه مسلم آدریان‌، چلسی را پیش بیندازد‌.

‌ بعد از گل دیگر خبری از پرس سنگین تیم چلسی نبود و آن‌ها فقط با دو نفر (بارکلی و ژیرو) لیورپولی‌ها را در نیمه‌ی زمین آن‌ها دفاع می‌کردند. شاگردان لمپارد با دفاع منطقه‌ای خود‌، فضای بسیار کمی را در اختیار لیورپول قرار می‌دادند و تیم کلوپ تنها دو‌بار صاحب موقعیت در نیمه‌ی اول شد که یکی از این دو موقعیت هم روی حرکت انفرادی سادیو مانه بدست آمد‌.

‌چلسی که قبل از این بازی هم چهار مهره‌ی کلیدی‌اش، تامی آبراهام (بهترین گل‌زن فصل تیم)، کریستین پولیشیچ (دومین گلزن برتر فصل تیم)، کالم هادسون ادوی (بهترین پاسور تیم) و انگولو کانته را به علت مصدومیت در اختیار نداشت، در جریان مسابقه هم دو‌ نفر را به لیست مصدومانش اضافه‌شده دید‌.

کواچیچ در نیمه‌ی اول و ویلیان در نیمه‌ی دوم به علت مصدومیت جای خود را به مِیسِن مونت و جورجینیو دادند‌. با خروج ویلیان در نیمه‌ی دوم‌، مونت که در نیمه‌ی اول در پست هافبک دفاعی قرار گرفته‌بود‌، به جناح چپ خط هافبک منتقل شد و پدرو هم از چپ به راست آمد تا جایگزین ویلیان شود‌.

......


کد خبر : 1262312  |  آی اسپورت
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری