×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۲۲ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۱:۲۵

مالکان جعلی املاک بزرگ غرب‌تهران به دام افتادند

به گزارش ایلنا، سرهنگ معظمی گودرزی اظهار کرد: دهم بهمن ماه امسال پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری و فروش مال غیر توسط بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه ۵ تهران برای رسیدگی تخصصی و شناسایی متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد.وی بیان داشت: تحقیقات اولیه نشان از آن داشت ۲ مرد میانسال که دارای تحصیلات عالی به نام‌های ابوالفضل ۴۰ ساله و سعید ۴۵ ساله هستند با در اختیار داشتن تعدادی اسناد ملکی خود را مالک این ملک‌ها به شاکیان معرفی کرده‌اند و پس از مدتی گفت‌وگو بر سر مبلغ معامله با خریداران، در مشاور املاکی برای تنظیم مبایعه‌نامه حاضر و با دریافت قسمتی از مورد معامله به بهانه‌ای از مشاور املاک خارج و از محل گریخته‌اند.

این مقام انتظامی ادامه داشت: با شناسایی مالکان اصلی این اسناد به‌دست آمد، متهمان با شناسایی افرادی که در مناطق غربی تهران مالک قواره‌های بزرگ ملک هستند یا اینکه در غرب تهران تعدادی پلاک ثبتی به نام‌شان است به بهانه اینکه می‌توانند ملک‌های آنها را با قیمت خوبی بفروشند اسناد و مدارک مربوط به ملک‌ها را به دست آورده‌اند.

وی عنوان کرد: کارآگاهان با توجه به هویت متهمان و یکسری اقدامات پلیسی مخفیگاه آنها را در بلوار فردوس و جنت‌آباد شناسایی کردند و با هماهنگی‌های قضائی در یک عملیات پلیسی، موفق شدند هر دو متهم را در یازدهم اسفندماه دستگیر و به این پایگاه انتقال دهند.رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهمان تاکنون به ۳ فقره کلاهبرداری و فروش املاک سایر اشخاص و اخذ مبلغ ۱۵ میلیارد ریالی از خریداران اعتراف کردند.

. هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه یکم بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم قرار دارند. ..


کد خبر : 1262314  |  ایلنا

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری