×
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
۴۸ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۱:۳۶

نجات ۳ کوهنورد در ارتفاعات البرز

به گزارش صبحانه،سید فتح الله هاشمی نژاد روز چهارشنبه گفت: ساعت ۱۸.۳۰ شب گذشته در پی دریافت گزارشی مبنی بر گرفتار شدن سه کوهنورد در ارتفاعات کهار در جاده کرج – چالوس موضوع در دستور کار تیم کوهستان قرار گرفت.برای نجات این افراد ۲ تیم سه نفره و هفت نفره امدادی در فواصل مختلف به محل مورد نظر اعزام شدند .

هاشمی نژاد گفت: این جستجو های پی درپی تا ساعت پنج صبح امروز به طول انجامید تا سه نفر که ۲ آقا و یک خانم بودند نجات یافتند و یکی از آقایان دچار مصدومیت از ناحیه پاشده بود که تحت مداوا قرار گرفت.وی خاطرنشان کرد که چنانچه حضور بموقع نیروهای امدادی به محل حادثه صورت نمی گرفت پیامد جبران ناپذیری بدنبال داشت.

هاشمی نژاد از مردم خواست با توجه به شرایط متغییر هوا در فصل زمستان از سفرهای غیر ضروری در محورهای کوهستانی مانند مسیر کرج – چالوس خودداری کنند.برهمین اساس تیم های امداد و نجات، کوهستان و سیلاب برای هرگونه حوادث احتمالی و کمک به آسیب دیدگان در پایگاه های کوهستانی شهرستان کرج استقرار دارند.افرادی که قصد کوهنوردی در مناطق کوهستانی را دارند ضمن همراه داشتن تجهیزات ایمنی کوهنوردی از افرادی که آشنا به منطقه هستند، کمک بگیرند.

.رییس جمعیت هلال احمر کرج یادآور شد که هموطنان می توانند در صورت نیاز امدادی با سامانه ۱۱۲ هلال احمر البرز تماس حاصل کنند.از ابتدای فصل زمستان تاکنون ۲۰ نفر گرفتار در کوهستان و ارتفاعات استان البرز نجات یافته اند و چهار نفر نیز جان باختند. ..


کد خبر : 1262342  |  صبحانه آنلاین

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری