×
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
۵۲ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۳:۰۱

تکمیل روند بارگذاری سوخت در راکتور هسته‌ای نیروگاه براکه امارات

نیروگاه براکه اماراتامارات متحده عربی بارگذاری سوخت در اولین راکتور هسته‌ای جهان عرب را تکمیل کرد.، شرکت برق هسته ای امارات اعلام کرد که مراحل بارگذاری سوخت در واحد یک نیروگاه براکه واقع در ابوظبی را در هفته جاری تکمیل کرده است. اکنون امارات به گفته خود، جزو 33 کشوری در جهان به شمار می آید که به طور موفقیت آمیز توانسته زیرساخت استفاده از انرژی هسته ای برای تولید الکتریسیته ایمن، تمیز و قابل اعتماد ایجاد کند.

نیروگاه باراکه با داشتن چهار راکتور هسته ای APR1400 ساخت کره جنوبی قادر خواهد بود پس از راه اندازی کامل، 25 درصد از برق مورد نیاز امارات را تامین کند و در مجموع نیز موجب حذف تولید حدود 21 میلیون تن دی اکسید کربن ناشی از مصرف سوخت فسیلی می شود.بنابر این گزارش، عملیات بارگذاری سوخت در راکتور شماره یک این نیروگاه توسط تیمی انجام شد که سازمان فدرال نظارت هسته ای امارات اجازه این کار را به آنها داده بود.

این سازمان اعلام کرد که 90 درصد اعضای تیم را شهروندان اماراتی تشکیل داده اند که پیشتر در کره جنوبی درباره فن آوری راکتورهای APR1400 آموزش دیده بودند.سازمان فدرال نظارت هسته ای امارات می‌گوید تاکنون بیش از 255 بازرسی در نیروگاه براکه انجام داده است تا اطمینان یابد که تاسیسات و پرسنل نیروگاه از بالاترین استانداردهای بین المللی مرتبط با ایمنی و کیفیت هسته ای برخوردارند.

. دراین میان، آژانس بین المللی انرژی هسته ای و انجمن جهانی اپراتورهای هسته ای همکای های لازم را در این زمینه داشته اند...


کد خبر : 1262438  |  چند ثانیه

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری