×
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
۷۱ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۴:۲۹

ثبت اولین انتقال کرونا از انسان به حیوان در هنگ کنگ


روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست روز پنج شنبه تائید کرد که برای اولین بار ویروس کرونا (corona) از یک انسان به یک حیوان در هنگ کنگ سرایت کرده است.به گزارش ایرنا، نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست می نویسد که این سگ مربوط به یک مریض کرونایی بوده که در روزهای اخیر آزمایش هایی روی آن انجام شده و از هفته گذشته که تست کرونای مثبت شد، زیر نظر طبیبان و دامپزشکان بوده است.

پس از این اتفاق برخی از پزشکان در هنگ کنگ گفته اند که این میتواند نشانه ای از این باشد که حیوانات هم ممکن است در سطوح ضعیف تری به این ویروس آلوده شوند.اداره شیلات و کشاورزی هنگ کنگ در بیانیه ای خاطر نشان کرد که این سگ از روز جمعه گذشته تا به حال در قرنطینه (Quarantine) بوده و مورد آزمایش و ارزیابی های بیشتر قرار گرفته است.

در این گزارش از قول مسئولان نهادهای ذی ربط پزشکی در هنگ کنگ آمده است که البته احتمالا دهان و دماغ این سگ رده هایی از ویروس را بخود جذب کرده و برای همین به شکلی بسیار ضعیف و خفیف به این ویروس آلوده شده است.صوفیا چان دبیر بهداشت این منطقه که هم پایه وزیر به حساب می آید به خبرنگاران گفت که ما باز هم آزمایش های بیشتری روی این حیوان خانگی انجام خواهیم داد تا نهایتا نتایج کرونا را منفی کنیم.

دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه شهر در این منطقه و اداره بهداشت حیوانات سازمان بهداشت جهانی در حال رایزنی با یکدیگر در باره این مورد بی سابقه در جهان هستند.اداره بهداشت هنگ کنگ می گوید که هنوز نمی تواند تائید کند که حیوانات خانگی منبع انتقال ویروس هستند و یا به کرونا مبتلا می شوند. این چنین موضوعی الان مطرح نیست.

.این اداره افزوده است که صاحبان این حیوانات نباید از این بابت نگرانی داشته باشند و تحت هیچ شرایطی نباید این حیوانات را رها کنند...


کد خبر : 1262478  |  سرپوش
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری