×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۵۵ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۵:۲۰

ایست ۱۰ استان به مسافران نوروزی

آفتاب‌‌نیوز : مدیران محلی و مسوولان دولتی ۱۰ استان کشور روز گذشته با تشریح آخرین تصمیمات ستادهای استانی مبارزه با ویروس«کرونا»، از لغو برنامه‌های میزبانی مسافران نوروزی ۹۹ خبر دادند.براساس آنچه در ستادهای استانی مبارزه با کرونا و پیشگیری از سرایت بیشتر این ویروس در حداقل ۱۰ استان کشور به تصویب مقامات محلی رسیده است، اجاره هتل، خانه‌مسافر و همچنین عرضه اقامتگاه‌های توریستی-تفریحی دستگاه‌های دولتی به مسافران در ایام عید ۹۹ ممنوع است.

ایست استان‌ها به سفرهای نوروزی با هدف جلوگیری از موج دوم «تشدید ابتلا به کرونا» صورت می‌گیرد و ابعاد این نوع اعمال قانون دربازار گردشگری مختص عید به حدی بزرگ است که مطابق بخشی از مصوبات ستادهای استانی مبارزه با کرونا و پیشگیری از سرایت بیشتر این ویروس، برپایی هر نوع چادر و ایجاد فضای کمپینگ در سطح خیابان‌های شهرهای توریستی نیز ممنوع اعلام شده است.

علاوه‌بر این همچنین اسکان مسافران نوروزی در مدارس نیز ممنوع شده است. استان‌هایی که فعلا توسط مسوولان استانی ممنوعیت سفر به آنها اعلام شده است شامل مازندران، اصفهان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان‌رضوی، اردبیل، قزوین، ایلام و چهار محال بختیاری است.
در همین راستا معاون وزیر بهداشت گفت: سفر به شهرهای شمالی ایران ۲۰ درصد افزایش یافته‌ است، علاوه‌بر آن احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران از مردم خواست تا اطلاع ثانوی به این استان سفر نکنند؛ برای مقابله با این وضعیت از استقرار پایگاه تست کرونا به‌منظور پایش سلامت مسافران در مبادی ورودی این استان نیز خبر داد.

جامعه هتلداران استان مازندران نیز به‌دنبال این شرایط، بخشنامه‌ای صادر کرد و از هتل‌ها خواست از پذیرش مسافران شهرهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع پیدا کرده مانند قم، مشهد یا تهران خودداری کنند. علاوه‌بر آن بهره‌برداران خانه‌مسافرها در برخی شهرهای استان مازندران، پذیرش مسافر را ممنوع کرده‌اند.

ستاد استانی مبارزه با کرونا در مازندران برای کاهش ضریب احتمال شیوع بیماری، چادرخوابی برای مسافران و گردشگران را ممنوع کرد. ستاد مبارزه با بیماری کرونا در مازندران به‌منظور جلوگیری از اقامت احتمالی مسافران و گردشگران تصمیماتی اخذ کرده است؛ زیرا با وجود اعلام رسمی عدم آمادگی استان برای پذیرش مسافر و گردشگر در نوروز ۹۹ عده‌ای همچنان برنامه‌ریزی کرده و بار سفر بسته‌اند تا علاوه‌بر سلامتی خود و خانواده‌شان، سلامتی شهروندان مازندرانی را هم به خطر بیندازند.

در همین راستا استاندار مازندران با اشاره به اینکه هتل‌ها و واحدهای اقامتی را برای مسافران ممنوع اعلام کردیم و خانه‌های مسافر هم در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد، گفت: نصب چادر برای استقرار مسافران ممنوع شده است.عباس رضایی استاندار اصفهان نیز عنوان کرد: امسال امکان پذیرش و اسکان مسافر نوروزی در قالب کمپ، مدارس، ورزشگاه‌ها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها و امثال آن وجود ندارد.

همه ساله در اصفهان برای جذب مسافران بیشتر در ایام نوروزی ستاد تسهیل مسافران نوروزی در این استان فعالیت می‌کرد ولی امسال به واسطه شرایط به‌وجود آمده، این ستاد فعالیت خود را به سمت پیشگیری از ورود مسافر به اصفهان در ایام نوروز معطوف خواهد کرد.وی گفت: براساس آخرین تصمیمات مقرر شد تعدادی ترمواسکن در ورودی فرودگاه و همچنین زندان مرکزی.

.....


کد خبر : 1262503  |  آفتاب نیوز
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری