×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۵۲ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۵:۲۱

تاثیر کرونا بر عبادات جمعی مسلمانان جهان


شفقنا- ویروس کرونا باعث شده است که مردم سراسر جهان از حضور در مکانهای شلوغ  دوری کنند و سفرهای غیر ضروری خود را حذف کنند و اقدامات احتیاطی را مدنظر قرار دهند . در این میان این ویروس باعث ایجاد تغییراتی در سنت های عبادات جمعی مسلمانان در سراسر جهان هم شده است.به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، نمازهای جماعت اولین فریضه مسلمانان بود که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت.

سنگاپور از مسلمانان خواست که سجاده های شخصی به مساجد بیاورند و بعد از نماز با هم دست ندهند ، ایران نمازهای جمعه را  در شهرهای بزرگ لغو کرد، مراکز اسلامی انگلستان از مسلمانان خواسته اند که توصیه های بهداشتی را رعایت کنند و عربستان سعودی هم برگزاری حج عمره را برای مسلمان خارجی و حتی برای مردم عربستان لغو کرده است.

بنابراین گزارش، انتظار می رود مراسم حج امسال که معمولاً حدود سه میلیون نفر را به مکه می کشاندهم تحت تاثیر کرونا قرار گیرد هرچند که عربستان هنوز هیچگونه اقدامات محدود کننده ای در این باره انجام نداده است.در تاجیکستان با ۹ میلیون مسلمان هم برگزاری نماز جمعه به حالت تعلیق در آمده است. این کشور هنوز مرگ ومیری از کرونا نداشته ولی مرز خود را با همسایگان چین و افغانستان و همچنین کره جنوبی ، ایران و ایتالیا بسته است.

.ویروس کرونا تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر را در جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۳ هزار نفر را گرفته است.اصل خبر را در الجزیره ببینید . انتهای پیامfa.shafaqna.comشفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام ..


کد خبر : 1262504  |  شفقنا
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری