×
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
۴۹ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۶:۴۹

آیا ضدعفونی شهرها برای مبارزه با کرونا نیاز است؟


شفقنا- در ووهان ، مرکز شیوع ویروس کرونا، برای از بین بردن ویروس در زمان اوج این بیماری در اواسط فوریه شهر ضد عفونی شد اما حالا این سوال مطرح است که ضدعفونی شهرها چقدر می تواند موثر باشد.به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از دیلی چاینا، کارشناسان بهداشتی چین معتقدند که  عمیلات ضدعفونی شهر، برای مناطقی که ویروس شیوع کمتری دارد، زیاد کاربرد ندارد زیرا ویروس به سختی می تواند از هوای آزاد منتقل شود.

درعوض ، این ماده عمدتاً از طریق قطرات ترشحات تنفسی و در تماس نزدیک منتقل می شود و قادر به زنده ماندن مدت طولانی در هوا نیست.بنابراین گزارش، تا زمانی که مکانی کمتر تحت تأثیر ویروس کرونا قرار داشته باشد، پاشیدن مواد ضد عفونی کننده بر روی یک منطقه توصیه نمی شود و بر اساس راهنمایی صادر شده توسط مرکز کنترل بیماری های چین، از ضد عفونی کننده هوای آزاد به عنوان یکی از اقدامات نادرست هم نام برده شده است چرا که ممکن است با آلوده کردن هوا ، زمین ، گیاهان ، آبهای زیرزمینی و حتی بدن انسان نتیجه معکوسی رخ دهد.

.این گزارش تاکید دارد، اقدامات پیشگیری شخصی بسیار مؤثرتر از ضد عفونی کننده هوا است.اصل خبر را در چاینا دیلی ببینید. انتهای پیامfa.shafaqna.comشفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام ..


کد خبر : 1262558  |  شفقنا

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری