×
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۴۸ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۶:۴۹

درس هایی از تجربیات چین در مقابله با کرونا: از به اشتراک گذاشتن تجربیات کادر پزشکی تا آموزش مداوم


شفقنا- متخصصان چینی می گویند با توجه به کاهش موارد جدید در چین و افزایش تعداد بیماران بهبود یافته در چین به عنوان نشانه های مثبت ، این کشور همچنین متعهد است که به همکاری بین المللی علیه ویروس کرونا و سایر چالش های بهداشتی جهان ادامه دهد. به گفته کارشناسان بهداشتی، تلاش چین برای مهار ویروس کرونا چشمگیر بوده و حاوی درس های مهمی برای این کشور و سایر کشورهایی است که همه گیری سریع آن را تجربه می کنند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از دیلی چاینا، معاون رئیس بیمارستان دانشگاه پکن می گوید یکی از موارد مهم این است که کشورها  باید متخصصان مراقبت های ویژه بیشتری را برای کاهش میزان مرگ و میر در مراحل اولیه بسیج کنند و علاوه بر متخصصان تنفس ، باید تیم های متخصصی داشته باشیم که بتوانند عوارض احتمالی ناشی از این نوع ذات الریه را برطرف کنند.

کارشناسان معتقدند، کشورها باید برنامه هایی برای تأمین تجهیزات کافی و آموزش شهروندان و کادر پزشکی داشته باشند.یکی از موارد مهم، ایجاد مکانیسمی است برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه در حین کار بین کارکنان پزشکی که در خط مقدم مبارزه کرونا در مناطق مختلف تلاش می کنند.کشورها باید برنامه ای برای راه اندازی کلینیک تب، کلینیک های سرپایی عمومی و حتی بخش های بستری داشته باشند.

کشورها باید یک برنامه برای آموزش مداوم کارمندان مراقبت های بهداشتی در بیمارستانها و تأمین منابع لازم برای کلیه کارمندان مراقبت های بهداشتی درگیر با کرونا داشته باشند.بسیاری از بیماران کرونا از سایر بیماری های زمینه ای رنج می برند لذا باید متخصصان رشته های مختلف برای درمان بیماران بسیج شوند.اصل خبر را اینجا ببینید.

. انتهای پیامfa.shafaqna.comشفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام ..


کد خبر : 1262559  |  شفقنا
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری