×
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
۶۳ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۷:۱۰

ساخت بتن خم‌شونده توسط محققان ایرانی

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پایگاه خبری نیواطلس اعلام کرد یک تیم از محققان دانشگاه Swinburne به سرپرستی یک دانشمند ایرانی توانستند بتنی تولید کنند که علاوه بر قدرت بالا، خالی از سیمان بوده و قابلیت خم شدن دارد.بتن در ساختمان استحکام بنا را بالا می‌برد اما خود هم در برابر خم شدن مقاوم است؛ جدای از مزایایی که این نوع بتن دارد از دیگر برتری‌های آن سازگاری با محیط است چرا که با فقدان استفاده از سیمان تولید گازهای گلخانه‌ای هم کاهش می‌یابد.

فرآیند تولید سیمان به شدت انرژی بر و ناسازگار با محیط زیست است.بهروز نعمتی محقق ایرانی این پروژه خاکستر بادی را به عنوان جایگزین سیمان در این بتن عنوان کرده است که از استخراج گازهای خروجی کوره‌های آتش با سوخت زغال به دست می‌آید. به گفته این دانشمند ایرانی فرآیند ساخت این نوع بتن می‌تواند تا 36 درصدی مصرف انرژی و تا 76 درصد تولید گاز دی اکسید کربن را کاهش می‌دهد.

.یک پیشنهاد ساده برای رفع آلودگی تهران/ سفر تیم آمریکایی به ایران برای اعطای گواهینامه صلاحیت تولید بتن!تولید بتن زیرپله‌ای معضل ساخت و ساز کشور است/ به بتن آماده آب می‌بندندبندرعباس|تولید بتن با خلاطه منسوخ شده است انتهای پیام/..


کد خبر : 1262589  |  تسنیم

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری