×
چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۳ ۱۳۹۸/۵/۲۰ ۱۷:۳۲

۵۸ مدرسه كانكسی خراسان جنوبی تا پایان امسال جمع آوری می شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد صادق معتمدیان» امروز (20 مرداد) در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد:باید برنامه اجرایی و عملیاتی سوادآموزی در استان مشخص شود و امکانات برای مناطق عشایر و کم برخودار استان بسیج کنیم تا جهشی در راستای بحث سوادآموزی انجام شود. استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه زیرساخت‌های آموزشی در مناطق عشایری و کم برخوردار به مراتب از روستاها کمتر است، گفت: مهم‌ترین مطالبه ما این است که با برنامه‌های عملیاتی آمار بی‌سوادی در استان را کاهش دهیم.

معتمدیان با اشاره به کمبود فضای آموزشی در سطح استان خراسان جنوبی، ادامه داد: اعتبارات استانی محدود است لذا باید از ظرفیت بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و مشارکت خیران در ساخت فضاهای آموزشی استان استفاده شود. وی با اشاره به وجود 58 مدرسه کانکسی در خراسان جنوبی تاکید کرد: باید تا پایان سال جاری مدارس کانکسی از فضای آموزشی استان حذف شود.

. استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هنوز برخی از مدارس استان دارای سیم گرمایشی غیراستاندارد هستند، گفت: باید استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی تمام مدارس استان تا پایان سال 99 به اتمام برسد. ..


کد خبر : 13187  |  شبستان