×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۷ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۱۱:۴۱

برگزاری همایش بزرگ من یک سپاهیم در دانشگاه آزاد اسلامی

سرویس سیاسی جوان آنلاین: همایش بزرگ «من هم یک سپاهی‌ام» به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد؛ بنابراین گزارش این همایش در واکنش به اقدام اخیر آمریکا درخصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با حضور علی اکبر ولایتی رییس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاه آزاد در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی این دانشگاه در حال برگزاری است.

 اعلام حمایت خانواده دانشگاه آزاد از سپاه پاسداران سیدمحمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد درباره هدف از برگزاری این همایش گفت: هدف از برگزاری این مراسم اعلام حمایت خانواده دانشگاه آزاد اسلامی از رکن رکین انقلاب یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.هاشمی در ادامه ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند سپاه در ۴۰ سال گذشته افزود: این که آمریکا از سپاه عصبانی باشد، طبیعی است.

اقدام ترامپ علیه سپاه اقدامی خصمانه، جنون آمیز و برخلاف قوانین بین‌المللی بود.وی تصریح کرد: دشمنان اذعان دارند تا سپاه وجود دارد نمی‌توان انقلاب اسلامی را ساقط کرد، با این حال کاش دولتمردان ما بیشتر متوجه رفتار‌های خود بودند. مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد تاکید کرد: دانشگاهیان همواره از سپاه پاسداران حمایت کرده و قدردان خدمات ارزشمندی که تاکنون سپاه داشته هستند.

سپاه نبود استقلال کشور از بین می‌رفتمحمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هم که با لباس سپاه به همایش «من هم یک سپاهی‌ام» آمده بود با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی گفت: آمریکا خودش را داعیهدار جهان و تمدن غرب می‌داند و در این مسیر یک سد را در مقابل خود می‌بیند، آن هم انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله خامنه‌ای است.

وی با بیان اینکه کسی فکر نمی‌کرد تمدنی که امام (ره) پایه‌ریزی کرد بتواند ایران اسلامی را تبدیل به کشوری کند که مستضعفین جهان دل به آن ببندند، افزود: کشور ما مدل و الگوی تمدنی دینی و اسلامی است و همین حرکت برای دنیای سلطه طلب قابل تحمل نیست. طهرانچی در ادامه با اشاره به تحریم و ایجاد محدودیت برای دانشمندان ما اظهار داشت: همین محدودیت‌ها موجب شد تا جهاد علمی در کشور شکل بگیرد و در همین رابطه هم باید یادی کنیم از دانشمندان شهید احمدی روشن، علیمحمدی، رضایی نژاد و شهریاری که می‌توانستند در آینده کشور نیز بسیار تاثیرگذار باشند.

وی یادآور شد: دشمنان به قدرت تمدن اسلامی واقف‌اند؛ آن‌ها اینگونه القا می‌کنند که تمدن اسلامی خطرناک است و باید با آن مقابله کرد، به همین دلیل شاهد توطئه‌های آن‌ها هستیم و، چون پیشرفت‌های علمی در کشور ما عرصه را برای دشمنان انقلاب تنگ کرده است می‌بینیم که دانشمندان ما را بدون برگزاری دادگاه و محکومیت آن‌ها در لیست تحریم قرار می‌دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر سپاه نبود کشور نبود و امنیت در منطقه وجود نداشت، اگر سپاه نبود استقلال کشور از بین می‌رفت و جاهلیت و تفکر جاهلان بر منطقه حاکم می‌شد.وی افزود: سپاه امید را در منطقه و کشور ایجاد کرده و استقلال را در کشور حکم فرما کرده است پس دشمن این را برنمی‌تابد و نمی‌تواند تحمل کند که نظام جمهوری اسلامی جلوی آن‌ها ایستاده است.

.طهرانچی با بیان اینکه سپاهی یک منش و روش است، تاکید کرد: همه منطقه به یقین رسیده‌اند که سپاه تروریست نیست و این را هم دیده‌اند،.....


کد خبر : 282556  |  روزنامه جوان