×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۶ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۱۲:۰۷

اعزام ۱۰ تریلی تجهیزات کامل آشپزخانه ای به مناطق سیل زده/پرواز صاعقه و کوثر در رژه روز ارتش

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، امیر «حمید واحدی» در حاشیه رژه جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد تمرین رژه روز ارتش با آمادگی کامل خلبانان و جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش بودیم که در پایگاه یکم شکاری شهید لشکری مهرآباد در تهران برگزار شد.

 جانشین نیروی هوایی ارتش با اشاره به بزرگداشت روز ارتش در 29 فروردین گفت: رژه امسال ارتش با رژه های سالیان پیش تفاوت زیادی دارد که از جمله آنها این است که جنگنده بمب افکن های شکاری بومی کشورمان صاعقه و کوثر در این رژه شرکت می کنند. وی خاطرنشان کرد: حضور جنگنده بمب افکن های شکاری بومی کشورمان در رژه امروز ارتش نشان می دهد که تحریم ها در هوانوردی اثری نداشته است.

تحریم ها در هوانوردی یکی از تحریم های همیشگی استکبار جهانی علیه ایران است. امیر واحدی ادامه داد: به فضل الهی جنگنده بمب افکن های بومی کشورمان در روز 29 فروردین مانور زیبایی را اجرا می کنند تا به دنیا ثابت کنند که تحریم ها اثرگذار نبوده است. این مقام مسئول در نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: جنگنده بمب افکن های صاعقه، کوثر، میگ 29، F4، F14‌ و همچنین تانکر سوخت رسان 747 و 707 در رژه روز ارتش از پایگاه هوایی مهرآباد اصفهان، تبریز و همدان در رژه روز ارتش شرکت می کنند.

 امیر واحدی در مورد خدمت رسانی نیروی هوایی ارتش در سیل اخیر کشورمان با بیان اینکه این نیرو در امر خدمت رسانی بیش از 350 تن اقلام مختلف را از سراسر کشور به مناطق سیل زده منتقل کرده است، گفت: در جریان سیل اخیر بیش از 30 سورتی پرواز به مناطق سیل زده انجام شده است که از آن جمله می توان به جابجایی و انتقال لایروبی رودخانه گرگان اشاره کرد که این اقدام با چهار سورتی پرواز نیروی هوایی انجام شد که در کاهش آب در مناطق سیل زده موثر بود.

 وی در مورد ادامه کمک ها به مناطق سیل زده اظهار کرد: امروز تیم کنترل رزمی نیروی هوایی ارتش با 10 تریلی تجهیزات کامل آشپزخانه ای به مناطق سیل زده اعزام شد. این تیم آمادگی پخت 10 هزار غذای گرم در مناطق سیل زده را دارد. وی گفت: همچنین در امر خدمت رسانی به سیل زدگان یک بیمارستان صحرایی، اورژانس متحرک و اتاق عمل متحرک نیروی هوایی ارتش نیز در مناطق سیل زده خوزستان و لرستان تعبیه شده و به سیل زدگان خدمات مورد نیاز را ارایه می دهد.

./  ..


کد خبر : 282764  |  شبستان