×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۸ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۱۲:۰۷

تکمیل مترو هشتگرد توسط قرارگاه خاتم تا شهریور/ پرداخت وام 100 میلیونی برای مسکن امید

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داوود صفدری در اولین نشست خبری خود به تشریح برنامه های تدوین شده برای توسعه شهر جدید هشتگرد پرداخت. وی با بیان این که سیاست توسعه شهرهای جدید از زمان جنگ تحمیلی آغاز شد، گفت: می توان شرایط کنونی کشور را با شرایط آن زمان مقایسه کرد و شهرهای جدید برای تامین مالی در هیئت دولت مطرح شد که هشتگرد یکی از این شهرها بود.

وی با بیان این که سال 89 برای هشتگرد 700 هزار نفر جمعیت پیش بینی شد، افزود: توسعه هشتگرد متاسفانه یک توسعه نامتوازن شهری بوده است و این موضوع در کنار یکی از آسیب های جدید ایران یعنی تامین منابع مالی با تکیه بر فروش زمین، ایجاد خدمات روبنایی و زیربنایی هزینه بر بوده ککه معمولا با توسعه شهر انجام نمی شود.

وی تصریح کرد: از سوی تعریف پروژه های غیرمتمرکز در سال های 86 و 87 (مسکن مهر) باعث تشدید وضعیت نامتوازن شهر جدید هشتگرد شده است. اصلی ترین استراژی ما این است که عدم توازن را تکمیل کنیم. لذا در قالب سه پیمانکار بزرگ تکمیل توسعه شهری را در دستور کار قرار داده ایم. همچنین تامین خدمات روبنایی مانند مدرسه، فرهنگ سراها و.

.. با الگوی ایجاد مراکز محلات از طریق جذب سرمایه بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد با بیان این که هم اکنون 25 تفاهمنامه به ارزش حدود3000 میلیارد تومان در حال تبدیل به قرارداد است ، اظهار کرد: این قراردادها برای تامین زیرساخت ها، تولید مسکن و ... است. با استراتژی مرکز محلات زیرساخت های مسکن مهر را نیز تامین خواهیم کرد.

تکمیل قطار شهری هشتگرد برای اتصال به تهران در اولویت استمدیرعامل عمران هشتگرد منصوب شد/ تاخیر 6 ماهه در افتتاح مترو هشتگردوزیر راه: قطار برقی گلشهر ــ هشتگرد تابستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسدصفدری با یادآوری ساخت 400 هزار واحد مسکونی توسط دولت (مسکن امید) گفت: سهم شهرهای جدید از این تعداد واحد مسکونی 200 هزار واحد است که سهم شهر شرکت عمران هشتگرد در سال 97، 98 و 99 حدود 18000 واحد است.

در این راستا بر اساس برنامه 6500 واحدی ساخت 5122 واحد شروع شده و تا الان نیز برای سال 98 نیز 5089 واحد در مرحله عقد قرارداد قرار دارد.وی هدف از اجرای این برنامه جذب نقدینگی اعلام کرد و با اشاره به این که این کار باعث گردش مالی و ایجاد اشتغال مناسبی می شود، اظهار کرد: حدود 10 درصد برناه دولت برای خانه سازی در هشتگرد انجام خواهد شد که در قالب سه بخش "مشارکت محله سازی"، "مشارکت در ساخت و ساز" و "تبدیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر به برنامه جدید" اجرایی شده است.

وی با اشاره به این که عنوان 18000 واحد "مسکن امید" است، افزود: در حوزه مسکن مهر برنامه ما بدون احتساب واحدهای فاقد متقاضی حدود 39 هزار واحد بوده است. تا الان حدود 17 هزار واحد تحویل شده، حدود 6000 واحد در مرحله رفع نقص است و مابقی آن که در وزارت دفاع (هسا)است موضوعات برطرف شده است.وی با اعلام این که مسکن مهر هشتگرد امسال تمام می شود، تصریح کرد: مشکلاتی در حوزه کارت قسط داشتیم که با مساعددت بانک مسکن این مسئله برطرف شده است.

 مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد بیان کرد: اتمام مسکن مهر و مترو دو ماموریت ما به شمار می آید؛ برای اتمام مترو 300 میلیارد تومان نقدینگی نیاز داریم با توجه به این که شهریور امسال وعده اتمام است ماهانه باید 50 میلیارد تومان منابع مالی را تامین کنیم.صفدری با اشاره به این که خاتم الانبیاء در مناقصه.....

.


کد خبر : 282775  |  تسنیم