×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۸ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۱۲:۰۷

داورزنی: سرمربی تیم ملی فوتبال به زودی معرفی می‌شود/ انتخابات والیبال، کشتی و وزنه‌برداری احتمالا در فصل بهار خواهد بود

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، وزارت ورزش و جوانان ایران درباره این موضوع که سال 98 سال سختی برای ورزش کشور خواهد بود، اظهار داشت: ما در این 40 سال عادت کردیم که در شرایط سخت از بحران‌ها بگذریم و موضوع جدیدی نیست. به هر ترتیب در هر 4 دهه گذشته بعد از انقلاب با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کردیم.

در سال 98 با شرایطی که دشمنان ما در خصوص انتقال منابع درآمدمان به وجود آوردند، باید درآمدهای‌مان را مدیریت کنیم.وی درباره مشکلاتی که فدراسیون‌ها برای اعزام‌هایشان در فروردین‌ماه دارند، عنوان کرد: بالاخره فدراسیون‌هایی که کار می‌کنند و برنامه تنظیم می‌کنند از قبل می‌دانند که در این ماه اعزام دارند و تیمی که برای فروردین‌ماه آماده می‌کنند، از قبل کار‌هایش را انجام داده‌اند.

معمولا تا اواسط اردیبهشت منابع فدراسیون‌ها پرداخت می‌شود و الان یک مقدار بعضی از فدراسیون‌ها در تامین ارزشان به مشکل خورده‌اند ولی خیلی نگران‌کننده نیست و حل می‌شود. معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش درباره شرایط فدراسیون شنا و کادر مدیریتی جوانی که در این فدراسیون هست و چالش استخری که به تازگی با آن مواجه شده است، تصریح کرد: با توجه به گذشته شنا کشورمان، در 2-3 دهه گذشته هم در شنای کشورمان استخرهای قهرمانی بسیار محدودی بوده است.

تلاش صورت گرفته که در 2 دهه گذشته که یک استخر قهرمانی دیگر در تهران ساخته شود و یک استخر 9 دی که در شیرودی ساخته شد و تعدادی دیگر در سراسر کشور ساخته شد، اما بحث دیگری که درباره استخر مجموعه ورزشی آزادی وجود دارد این است که طبیعی است که  استخر مجموعه ورزشی آزادی  هویت شنای کشور است. این استخر با توجه به اینکه مجموعه آزادی به عنوان یکی از امکاناتی که در اختیار شرکت توسعه و تجهیز است و شرکت موظف است که منابعش را برای تمام مجموعه ورزشی آزادی مدیریت کند.

 در این مجموعه بیش از 20 فدراسیون دیگر مشغول هستند و شرکت توسعه هم علی‌رغم اینکه  ردیف بودجه مشخصی از سوی دولت برای نگهداری از این مجموعه ندارد، از طرف دولت هم کم و بیش کمک شده است. ما نشستی را هفته گذشته خدمت مهندس کریمی و جناب آقای رضوانی  داشتیم صحبت‌ها و بحث‌های مختلفی مطرح شد که در نهایت منجر به این شد این استخر هم به فدراسیون شنا و هم فدراسیون نجات غریق سرویس مجزا داشته باشد.

دیروز هم جلسه‌ای داشتند و این موضوع امروز و فردا قصه‌اش تمام می‌شود. به هر ترتیب باید بپذیریم که استخر آزادی استخر درآمدزایی نیست که بخواهد هزینه‌های خودش را تامین کند.  از نیروی نگهداری، تأمین آب، برق، کارگری و موتورخانه هزینه‌ها زیاد است. فدراسیون شنا هم به عنوان متولی در حال حاضر استخر 9 دی را دارد که گاهی اوقات اردوها و کمپ‌ها در این استخر برگزار می‌شود،‌ اما لازم است استخر آزادی در اختیار ورزش قهرمانی باشد.

.داورزنی که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که مدیریت استخر آزادی با فدراسیون شنا باشد یا فدراسیون نجات غریق، گفت:  این استخر تخصصی شناست، مهم این است که دوستان فدراسیون شنا بتوانند زمانی که لازم دارند را استفاده کنند،.....


کد خبر : 282782  |  تسنیم