×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۱۵ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۱۲:۰۸

کانال‌های تلگرامی؛ آفت روز

آی اسپورت - در سال های گذشته و با ورود شبکه های اجتماعی به زندگی مردم شاهد اتفاقات های جدیدی هستیم. این روزها هرکس که بخواهد می تواند در تلگرام یک کانال بسازد و نظرات خود را پیرامون موضوعات مختلف بیان کند. این روزها تیم های پرهوادار فوتبال کشورمان هم در تلگرام صاحب کانال های زیادی هستند و این کانال ها می تواند به افکار اعضای خود به خوبی جهت بدهند.

با این حال این تکنولوزی بیش از آن که سبب خیر شود، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی شده است؛ مدیران این کانال ها برای جذب مخاطب که باعث تبلیغ بیشتر و درآمد بیشتر می شود حاضرند هر مطلبی را در کانال خود منتشر کنند. مطالبی که بسیاری از آن ها واقعی نیستند و تنها با بازی کردن با احساسات هواداران باعث افزایش مخاطب و بازدید می شوند.

حتی چندی پیش فاش شد که مدیر دو کانال هواداری استقلال و پرسپولیس یک نفر است؛ کسی که بدون علاقه و تعصب به این دو تیم، با نفرت پراکنی کسب درآمد می کند.وزیر پرسپولیسی یا استقلالی؟یکی از مهم ترین جدل های میان هوادارن استقلال و پرسپولیس، در مورد علاقه رنگی وزیر ورزش بوده است و هواداران هر یک از این دو تیم معتقدند وزیر به سمت تیم مقابل آن ها تمایل دارد! استقلالی ها هرگاه نتیجه نمی گیرند و بازیکنی را از دست می دهند آن را گردن وزیر می اندازند، بدون توجه به این که در سال های اخیر نفرات زیادی جذب این تیم شده اند و آبی ها هرگز از نظر بازیکن در مضیقه نبوده اند.

در طرف مقابل هم پرسپولیسی ها که در سال های اخیر تیمشان وضعیت بهتری نسبت به تیم رقیب داشته است، هرگاه دچار مشکل می شوند یا تیم رقیب بازیکنی می خرد، آن را مدیون تمایل رنگی وزیر به تیم آبی پوش می دانند؛ اما نقش کانال های تلگرامی در این موضوع چیست؟ این کانال با تحلیل های فضایی که به ظاهر منطقی و درست به نظر می آیند، ذهن هوادارن را به سمت چنین مسائلی منحرف می کنند و برای خودشان بازدید می خرند.

تردیدی نیست که وزارت ورزش در اداره صحیح و اصولی دو تیم محبوب پایتخت ناتوان بوده است، ولی تمایل رنگی وزیر به یک تیم هرگز و با هیچ منظقی درست نیست.چیپ بزن و محبوب شوبا وجود گذشت بیش از دو هفته از شکست استقلال در دربی، هنوز بحث درباره پنالتی از دست رفته این تیم مقابل رقیب دیرینه داغ است. هواداران استقلال هنوز فرشید اسماعیلی و حتی مهدی رحمتی که به زعم برخی در این موضوع مقصر بود را نبخشیده اند.

موضوعی که آثارش در دیدار خانگی استقلال مقابل سایپا هم دیده می شد. قطعا بزرگترین انگیزه اسماعیلی از چیپ زدن در دربی کسب محبوبیت بیشتر و القاب مختلف در همین کانال ها بود؛ شاید وقتی فرشید پشت توپ قرار داشت با خود فکر می کرد چیپ می زند و سال ها نماد کری خوانی استقلال مقابل رقیب می شود. اتفاقی نتیجه عکس داد و اسماعیلی هنوز بابت آن پنالتی تحت فشار است.

دوگانه رحمتی - حسینیحسین حسینی از اولین سال های حضورش در جمع آبی پوشان گلر محبوبی بین هواداران این تیم بود، محبوبیتی که فصل گذشت و پس از کلین شیت های پیاپی این دروازه بان افزایش یافت و او را بدل به یکی از محبوب ترین بازیکنان استقلال کرد. پیش از حسینی، مهدی رحمتی هم در بین هواداران استقلال از اقبال زیادی برخوردار بود و رقابت این دو نفر در واقع دو گروه از هوادارن استقلال را مقابل هم قرار داد.

. دامن زدن کانال های تلگرامی به این دوگانه کار را به جایی رساند که این روزها هرکدام از این دو نفر درون دروازه استقلال قرار می گیرد، هوادارن دروازه بان دیگر منتظر یک اشتباه هستند تا او را تخریب کنند. موضوعی که پس از دربی در مورد رحمتی به وجود.....


کد خبر : 282795  |  آی اسپورت