×
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۵ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۱۴:۴۴

فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن جانبدارانه رفتار می‌کند

به گزارش ایلنا به نقل از اردو پونت، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصار الله و رئیس هیأت مذاکره کننده این گروه، عصر روز گذشته- دوشنبه با انتشار بیانیه­ «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن در استقبال از تشکیل شورای مجلس نمایندگان یمنی در شهر سیئون و حمایت سفیر انگلیس در یمن از تشکیل این شورا، نوشت:‌ «جای تعجب نیست که انگلیس یا آمریکا هر نوع موضعی را برای طولانی شدن زمان حمله در طمع آسیب اقتصادی و محاصره و بحرانی‌تر شدن اوضاع یمن به منظور عملی شدن طرح‌­های خود در منطقه اتخاذ کنند».

عبدالسلام در ادامه افزود: «نماینده ویژه سازمان ملل چگونه می­‌تواند به عنوان یک میانجی بی‌­طرف باشد حال آنکه اوامر انگلیس را از سکوی سازمان ملل اجرا می­‌کند».«مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن با ارسال پیامی به «عبد ربه منصور هادی»‌ رئیس دولت مستعفی این کشور تشکیل پارلمان یمن در شهر سیئون را تبریک گفت.

.به گزارش برخی رسانه­ ها گریفیتس در این پیام تأکید کرده است:‌ «جلسه پارلمان در یک لحظه حساس و حیاتی تشکیل شده و در آنجا تلاش­‌های فراوانی برای آغاز عملیات سیاسی به منظور پایان دادن به جگ یمن انجام می­‌شود». ..


کد خبر : 283953  |  ایلنا

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری